Home / šport / Ostatné športy / Online ZOH 2018 v Pjongčangu (biatlon – hromadný štart): Anastasia Kuzminová, Paulína Fialková

Online ZOH 2018 v Pjongčangu (biatlon – hromadný štart): Anastasia Kuzminová, Paulína Fialková

PJONGČANG 17. februára (WebNoviny.sk) – Biatlonistka Anastasia Kuzminová sa v sobotu v juhokórejskom Pjongčangu môže prepracovať na čelo dvoch historických olympijských medailových poradí slovenských športovcov.

Na preteky na 12,5 km s hromadným štartom nastúpi o 12.15 h SEČ s bilanciou 2-3-0 po striebrach zo stíhačky aj individuálu, ktoré v areáli Alpensia pridala k šprintérskym triumfom z Vancouveru 2010 a Soči 2014 a druhej priečke v stíhacích pretekoch z Kanady spred ôsmich rokov.

Kuzminová bola vo vytrvalostných pretekoch na 15 km bežecky najrýchlejšia o 46,5 s. Ak sa to transponuje na tzv. mass-štart s okruhmi navyše namiesto tvrdých minútových penalizácií, Kuzminová si znova môže dovoliť dve zaváhania, aj tak – ak jej forma na lyžiach vydrží – bude bojovať o zlato bez ohľadu na strelecké výkony súperiek.

V tomto súťažnom ročníku v disciplínach so štyrmi streľbami Kuzminová iba raz urobila menej ako dve chyby: bolo to 9. decembra v stíhačke v Hochfilzene, v ktorej po jednom trestnom okruhu zvíťazila.

V tejto sezóne sa konali tri mass-štarty

Kuzminová dosiahla jedno zo svojich jedenástich vrcholných medzinárodných prvenstiev práve v pretekoch s hromadným štartom, bolo už to 23. marca 2014 v Osle-Holmenkollene.

Odporúčame:
ZOH 2018 Zimné olympijské hry v Pjongčangu (online)

Vo Vancouveri bola 8., v Soči obsadila 26. priečku. Individuál však dostatočne ukázal, že vzhľadom na terajšiu fazónu zverenkyne svojho manžela Daniela Kuzmina sú to iba čísla: čerstvejšie striebro si pripísala v disciplíne, v ktorej ešte nikdy netriumfovala a na ZOH bola na 39. a 27. pozícii.

V aktuálnom Svetovom pohári sa konali tri mass-štarty. Kuzminová bola v Annecy-Le Grand Bornand 4., v Ruhpoldingu 23. a v Anterselve 2. napriek trom zaváhaniam na palebnej čiare. Za Bieloruskou Dariou Domračevovou s jedným zlyhaním vtedy zaostala o 11,9 sekundy.

Fialkovej forma je záhadou

Kvalitná forma Paulíny Fialkovej je záhadou aj pre samu pretekárku. Krátko pred začiatkom biatlonových súťaží na ZOH totiž zápasila s chorobou, dokonca musela vynechať tri dni tréningu.

Napokon jej to až tak nepoškodilo, skôr naopak. V šprinte skončila jedenásta a vo vytrvalostných pretekoch dokonca piata (jediná chyba ju obrala o prevratnú medailu), čo znamená vyrovnanie dvojnásobného najlepšieho umiestnenia v pretekoch SP.

Nevyšla jej iba stíhačka, v ktorej po ôsmich chybách finišovala ako tridsiata ôsma. „Už po šprinte sme vedeli, že sa to so zdravím zlepšuje. Boli sme radi, že nás to len ´lízlo´. Trochu si oddýchla a teraz je to už dobré. V rýchlostných pretekoch sa však vytrápila,“ povedala trénerka P. Fialkovej Anna Murínová.

ZOH 2018 v Pjongčangu

Odporúčame:
ZOH 2018 v Pjongčangu: Biatlon

Online – Biatlon

Preteky žien s hromadným štartom na 12,5 km

štart o 20:15 miestneho času (12:15 SEČ)

Slovenky na štarte

Anastasia Kuzminová, Paulína Fialková

 

Vitajte pri online textovom prenose z pretekov biatlonistiek s hromadným štartom na 12,5 km

 

Viac k témam: Anastasia Kuzminová, biatlon, Biatlon ZOH Zimné olympijské hry 2018 Pjongčang, Paulína Fialková, ZOH Zimné olympijské hry 2018 Pjongčang
Zdroj: Webnoviny.sk – Online ZOH 2018 v Pjongčangu (biatlon – hromadný štart): Anastasia Kuzminová, Paulína Fialková © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Brignoneová vyhrala obrovský slalom vo Svetovom pohári, Vlhová však v Tremblante prepísala históriu (foto)

Federica Brignoneová vyhrala bezmála po dvoch rokoch.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *