Home / SLOVENSKO / Spoločnosť Henkel Slovensko opäť získala výnimočnú cenu Senior Friendly

Spoločnosť Henkel Slovensko opäť získala výnimočnú cenu Senior Friendly

20.10.2023 (SITA.sk) – Spoločnosť Henkel Slovensko už po štvrtýkrát získala ocenenie v súťaži Senior Friendly. V ôsmom ročníku tejto súťaže si odniesla cenu v kategórii Veľké spoločnosti a podniky za dlhodobú podporu a aktivity zamerané na aktívne starnutie a medzigeneračnú spoluprácu. Jej cieľom je vytvárať prostredie, v ktorom sa môžu seniori aktívne zapájať do spoločenského diania a byť užitoční.

V tomto ročníku súťaže Senior Friendly spoločnosť Henkel Slovensko opäť obhájila titul „firma priateľská k seniorom“. „S pokorou prijímame toto ocenenie v mene celého tímu spoločnosti Henkel Slovensko a ďakujeme odbornej porote, že si všíma naše aktivity. Uvedomujeme si, že kým dnes diskutujeme o dôležitosti podpory seniorov, zajtra nimi budeme my. Veríme, že podporou seniorov a búraním medzigeneračných mýtov aktívne formujeme našu budúcnosť a odovzdávame hodnoty ďalším generáciám,“ vysvetľuje Zuzana Kaňuchová, riaditeľka korporátnej komunikácie pre CEE klaster. Henkel Slovensko je známe svojím dlhodobým záväzkom k spoločenskej zodpovednosti a aktívne sa zúčastňuje rôznych iniciatív zameraných na podporu komunity. „Chceme povzbudiť všetky organizácie, dobrovoľníkov a firmy na Slovensku, ktoré si zvolili ušľachtilú cestu CSR smerujúcu k pomoci seniorom, aby vytrvali vo svojej misii. Ak sa všetci spojíme v tomto úsilí, dopad sa prejaví, generačná priepasť zúži a svet sa tak vie stať harmonickým, chápavým a inkluzívnym miestom,“ dodáva Zuzana Kaňuchová.

Súťaž bola sprevádzaná aj konferenciou na tému aktívneho starnutia a medzigeneračnej spolupráce, v rámci ktorej aj spoločnosť Henkel Slovensko odprezentovala svoje aktivity v oblasti spoločenskej zodpovednosti a predstavila odbornému publiku svoj CSR program. Bohatý program vyvrcholil slávnostným večerom v Zichyho paláci v Bratislave a odovzdávaním ocenení v štyroch súťažných kategóriách.

Pomoc, ktorá má zmysel

Spoločnosť sa dlhodobo snaží primárne stierať medzigeneračné bariéry, odbúravať mýty a zlepšovať kvalitu života seniorov prostredníctvom finančnej podpory, dobrovoľníctva i produktovej pomoci. Nadácia Henkel Slovensko za 5 rokov podporila 280 organizácií po celom Slovensku a rozdelila im viac ako 182 000 eur. Tento rok dokonca predstavila Cenu inovatívnosti, aby podporila projekty s pridanou hodnotou, ktoré vynikajú nápaditosťou a inovatívnosťou v prístupe k seniorom. Vďaka firemnému dobrovoľníckemu programu Henkel helps sa do pomoci seniorom aktívne zapájajú aj zamestnanci Henkel Slovensko a od začiatku roka už pripravili 23 podujatí, napríklad kreatívne workshopy, hodiny angličtiny, cestovateľské kino či návštevu galérie.

Súťaž Senior Friendly

Súťaž organizuje Klub Luna Senior Friendly, občianske združenie spolu s Občianskym združením Bagar. Zámerom projektu Senior Friendly – priateľskí, otvorení a ústretoví k seniorom – je oceniť firmy, inštitúcie a ďalšie organizácie, ktoré ponúkajú rôzne výhody, služby aj ďalšie aktivity a uplatnenie pre seniorov. Snaží sa upriamiť pozornosť na tých, ktorí aktívne vytvárajú podmienky pre lepší a kvalitnejší život seniorov a snažia sa o zmenu spoločenského postoja voči tejto zraniteľnej skupine. O víťazoch súťaže rozhoduje odborná porota, ktorá udeľuje ocenenia v štyroch kategóriách – Veľké spoločnosti, Stredné podniky, Malé podniky vrátane živnostníkov a Médiá, kultúrne a vzdelávacie inštitúcie či zdravotné zariadenia.

Cenu si tento rok odniesli spoločnosti ako Lidl Slovenská republika, 365.bank, DEKRA Slovensko, Relaxos, Inited Resources Business Solutions a samosprávy ako Trenčiansky samosprávny kraj, mestská časť Bratislava-Staré Mesto, mestská časť Bratislava-Ružinov, mestá Prešov, Piešťany a Pezinok. Medzi ocenenými boli aj Koľko Lásky o. z., Zväz diabetikov Slovenska DIATYRNAVIA Trnava, Televízia TVR, Klub absolventov Baťovej školy práce Partizánske či Medicamentum.sk.

Viac o súťaži nájdete na seniorfriendly.sk.

Informačný servis

Viac k témam: Henkel Slovensko, Ocenenie, PR, Senior friendly
Zdroj: SITA.sk – Spoločnosť Henkel Slovensko opäť získala výnimočnú cenu Senior Friendly © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Podvodníci opäť úradujú, cielia na seniorov. Na čo si treba dať pozor?

Podvodníci kontaktujú svoje obete telefonicky, pričom sa vydávajú za falošných policajtov a pod vymyslenou legendou o páchateľoch trestnej činnosti, ktorí vás sledujú a chcú vás pripraviť o úspory, ponúkajú pomoc s riešením tejto situácie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *