Home / šport / Ostatné športy / Eva Samková neobhájila zlato zo Soči, v Pjongčangu sa musela uspokojiť s bronzom

Eva Samková neobhájila zlato zo Soči, v Pjongčangu sa musela uspokojiť s bronzom

PJONGČANG 16. februára (WebNoviny.sk) – Talianska snoubordistka Michela Moioliová sa stala víťazkou snoubordkrosu žien na zimných olympijských hrách v kórejskom Pjongčangu.

Dvadsaťdvaročná Talianka bola v kvalifikácii druhá, vo vyraďovacej časti nenašla premožiteľku ani v jednej z troch jázd.

Vo finále síce bola po prvom medzičase tretia, no potom sa dostala na čelo a už si ustrážila zisk najcennejšej medaily. „Nemám slov. Je to najkrajší deň v mojom živote. Po prechode cieľom som sa rozplakala a isto ešte plakať budem. Som neskutočne šťastná,“ povedala Moioliová pre Olympijský informačný servis.

Odporúčame:
ZOH 2018 Zimné olympijské hry v Pjongčangu (online)

Striebro získala reprezentantka Francúzska Julia Pereirová de Sousová Mabileauová, až bronz sa ušiel obhajkyni zlata zo Soči 2014 Češke Eve Samkovej. Slovensko v tejto disciplíne nemalo zastúpenie.

ZOH 2018 v Pjongčangu

Odporúčame:
ZOH 2018 v Pjongčangu: Snoubording

SNOUBORDING

Ženy – snoubording – finále: 1. Michela Moioliová (Tal.), 2. Julia Pereirová de Sousová Mabileauová (Fr.), 3. Eva Samková (ČR), 4. Lindsey Jacobellisová (USA), 5. Chloe Trespeuchová (Fr.), 6. Alexandra Jekovová (Bul.), 7. Charlotte Bankesová (Fr.), 8. Raffaella Bruttová (Tal.)

Viac k témam: Michela Moioliová, Snoubording ZOH Zimné olympijské hry 2018 Pjongčang, ZOH Zimné olympijské hry 2018 Pjongčang
Zdroj: Webnoviny.sk – Eva Samková neobhájila zlato zo Soči, v Pjongčangu sa musela uspokojiť s bronzom © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Petra Vlhová sa už presunula do Kanady, na svahu v Tremblante zažije svoju premiéru

V Kanade čakajú Vlhové dva obrovské slalomy a pred nimi je hlavným cieľom, aby sa v tejto disciplíne cítila lepšie ako v ostatnom období.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *