Home / šport / Ostatné športy / Mayer si v olympijskom super G vyjazdil zlato, napodobnil legendárneho Herminátora

Mayer si v olympijskom super G vyjazdil zlato, napodobnil legendárneho Herminátora

PJONGČANG 16. februára (WebNoviny.sk) – Rakúsky reprezentant v zjazdovom lyžovaní Matthias Mayer získal zlatú medailu v super G na ZOH 2018 v kórejskom Pjongčangu.

Víťaz zjazdu zo ZOH 2014 v Soči si štvrtkové deviate miesto v najkĺzavejšej disciplíne vynahradil v piatok. Dvadsaťsedemročný Rakúšan vyhral piatkové super G s náskokom 13 stotín sekundy pred Švajčiarom Beatom Feuzom, bronz si vybojoval obhajca najcennejšieho kovu v tejto disciplíne Nór Kjetil Jansrud (+0,18 s).

Odporúčame:
ZOH 2018 Zimné olympijské hry v Pjongčangu (online)

„Mám za sebou skvelú jazdu. Podarilo sa mi vybojovať druhé olympijské zlato a mám z neho obrovskú radosť. O to väčšiu, že rozostupy medzi jazdcami nie sú veľké. Náročnosť súťaží v Pjongčangu je o to väčšia, že miestne svahy až tak dobre nepoznáme. Víťazstvo je preto o to cennejšie,“ povedal víťazný Mayer pre Olympijský informačný servis.

Matthias Mayer sa v piatok stal druhým rakúskym víťazom super G na ZOH, pred ním sa to podarilo v Nagane 1998 legendárnemu Hermannovi Maierovi.

ZOH 2018 v Pjongčangu

Odporúčame:
ZOH 2018 v Pjongčangu: Zjazdové lyžovanie

ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE

Muži – super G – koenčné poradie: 1. Matthias Mayer (Rak.) 1:24,44 min, 2. Beat Feuz (Švaj.) +0,13 s, 3. Kjetil Jansud (Nór.) +0,18, 4. Blaise Giezendanner (Fr.) +0,38, 5. Aksel Lund Svindal (Nór.) +0,49, 6. Vincent Kriechmayr (Rak.) +0,69, 7. Dominik Paris (Tal.) +0,74, 8. Andreas Sander (Nem.) +0,77, … 39. Andreas Žampa (SR) +4,45

Viac k témam: Matthias Mayer, zjazdové lyžovanie, Zjazdové lyžovanie ZOH Zimné olympijské hry 2018 Pjongčang, ZOH Zimné olympijské hry 2018 Pjongčang
Zdroj: Webnoviny.sk – Mayer si v olympijskom super G vyjazdil zlato, napodobnil legendárneho Herminátora © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Organizátori chystajú v Jasnej podujatie, aké ešte nezažila a trofeje sú z dielne svetoznámej umelkyne (foto)

Podľa marketingového riaditeľa pretekov Petra Pukaloviča prejavili záujem aj mnohé ďalšie slovenské firmy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *