Home / SVET / Abcházsko súhlasí s vybudovaním ruskej námornej základne na svojom pobreží, cieľom je zvýšenie obranyschopnosti

Abcházsko súhlasí s vybudovaním ruskej námornej základne na svojom pobreží, cieľom je zvýšenie obranyschopnosti

5.10.2023 (SITA.sk) – Líder proruského separatistického regiónu Abcházsko, ktoré sa odtrhlo od Gruzínska, uviedol, že na jeho pobreží Čierneho mora bude ruská vojenská námorná základňa.

Podpísali sme dohodu a v blízkej budúcnosti bude v regióne Očamčira stála základňa ruského námorníctva,“ povedal Aslan Bžania. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Cieľom je zvýšenie úrovne obranyschopnosti Ruska aj Abcházska. Tento druh vzájomnej súčinnosti bude pokračovať, pretože zaisťuje základné záujmy Ruska aj Abcházska a bezpečnosť je na prvom mieste,“ dodal Bžania.

O dohode o vybudovaní ruskej námornej základe v Abcházsku Bžania informoval v čase, keď podľa satelitných snímok bolo množstvo ruských vojenských lodí premiestnených zo Sevastopoľa do iných prístavov v Čiernom mori. Krymský prístav Sevastopoľ bol v poslednom období terčom niekoľkých ničivých ukrajinských raketových útokov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v októbri 2023 (fotografie)

Viac k témam: Abcházsko, Čierne more, Prístav, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Abcházsko súhlasí s vybudovaním ruskej námornej základne na svojom pobreží, cieľom je zvýšenie obranyschopnosti © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Rusi neprestajne útočia na východe Ukrajiny, podľa veliteľa pozemských síl Syrského je situácia mimoriadne náročná

Rusi údajne nezastavujú svoju ofenzívu pozdĺž celej kontaktnej línie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *