Home / SVET / Lesný požiar na Tenerife si vyžiadal evakuáciu tisícok ľudí, oblasť bola zasiahnutá už aj v lete 

Lesný požiar na Tenerife si vyžiadal evakuáciu tisícok ľudí, oblasť bola zasiahnutá už aj v lete 

5.10.2023 (SITA.sk) – Požiarnici a vojaci bojujú s novým lesným požiarom na španielskom ostrove Tenerife, ktorý si vynútil evakuáciu zhruba 3 000 ľudí.

Oheň postihol 30 hektárov územia

Oheň, ktorý sa rozhorel v stredu, sa nachádza na hornatom severovýchode ostrova v oblasti miest Santa Úrsula a La Orotava.

Vláda Kanárskych ostrovov informovala, že na hasení požiaru pracuje 120 agentov, vrátane vojakov a požiarnikov. Oheň zatiaľ postihol zhruba 30 hektárov územia.

Rovnakú oblasť v auguste zasiahol jeden z najhorších lesných požiarov za desaťročia, keď zhorelo 14-tisíc hektárov borovicového lesa a krovín a počas niekoľkých týždňov sa evakuovalo zhruba 12-tisíc obyvateľov.

Požiar nikdy neuhasili

Hoci daný požiar dostali pod kontrolu, nikdy ho neuhasili a v dôsledku vetra a vysokých teplôt priebežne vznikali menšie požiare.

Ostrov podobne ako zvyšok Španielska už niekoľko rokov zažíva intenzívne sucho a zatiaľ na október nezvyčajne vysoké teploty.

Viac k témam: Hasiči, Lesný požiar v Španielsku, Vojaci
Zdroj: SITA.sk – Lesný požiar na Tenerife si vyžiadal evakuáciu tisícok ľudí, oblasť bola zasiahnutá už aj v lete  © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Bude sa Putin uchádzať o ďalšie znovuzvolenie? Vojna s Ukrajinou vraj bola potrebná ako lepidlo

Sedemdesiatjedenročný Putin už dvakrát využil svoj vplyv na zmenu ústavy, aby mohol teoreticky zostať pri moci až do svojich 80 rokov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *