Home / SVET / Viac ako dve tretiny Európanov sú za digitalizáciu cestovných dokladov, zvýšila by sa bezpečnosť a urýchlilo cestovanie

Viac ako dve tretiny Európanov sú za digitalizáciu cestovných dokladov, zvýšila by sa bezpečnosť a urýchlilo cestovanie

1.10.2023 (SITA.sk) – Až 68 % obyvateľov Európskej únie sa domnieva, že digitalizácia cestovných dokladov je dôležitým krokom na urýchlenie hraničných kontrol, zvýšenie bezpečnosti a uľahčenie cestovania do schengenského priestoru alebo z neho.

Okrem toho 66 % Európanov by uprednostnilo jednu žiadosť o schengenské vízum na úrovni Európskej únie pred podávaním žiadostí v jednotlivých členských štátoch. Vyplýva to z prieskumu Eurobarometer, ktoré výsledky v stredu zverejnila Európska komisia (EK) na svojej internetovej stránke.

Prieskum uskutočnili v súvislosti s pripravovaným návrhom EK na digitalizáciu cestovných dokladov a uľahčenie cestovania. V prieskume oslovili na viac ako 26-tisíc ľudí v 27 členských krajinách Európskej únie.

Viac k témam: Cestovné doklady, Cestovný pas, Členské štáty, Eurobarometer, Hraničné kontroly, Občiansky preukaz, Schengen
Zdroj: SITA.sk – Viac ako dve tretiny Európanov sú za digitalizáciu cestovných dokladov, zvýšila by sa bezpečnosť a urýchlilo cestovanie © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Na Ukrajine padol počas vojny siedmy vysokopostavený ruský dôstojník, zabila ho nášľapná mína

Rusko len zriedka oficiálne komentuje úmrtia svojich vysokých veliteľov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *