Home / SLOVENSKO / V Petržalke skolaboval člen komisie, prezidentku Čaputovú zdržal nerozhodný volič (foto)

V Petržalke skolaboval člen komisie, prezidentku Čaputovú zdržal nerozhodný volič (foto)

30.9.2023 (SITA.sk) – Volebné moratórium, ktoré sa malo skončiť sobotu o 22:00 uzavretím volebných miestností, sa predĺži minimálne o 40 minút.

Kolaps v Petržalke

Ako pre médiá uviedol hovorca rezortu vnútra Matej Neumann, v jednom volebnom okrsku v bratislavskej Petržalke totiž skolaboval člen komisie. Volebná miestnosť tak bola istý čas uzatvorená.

Viac o téme: Predčasné voľby na Slovensku 2023

>>> Online (minúta po minúte)

Hlasovanie v parlamentných voľbách sa začalo sobotu o 7:00. Väčšina miestností by sa mala uzavrieť v plánovaný čas, teda o 22:00. Informáciu o kolapse člena okrskovej komisie potvrdil aj predseda Štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán Ladislav Orosz.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Ako v predčasných voľbách hlasovali Ódor, Matovič, Pellegrini, Šimečka a ďalší politici (fotografie)

„Zákon tam veľmi jasne hovorí, že v takomto prípade sa predlžuje hlasovanie,“ povedal s tým, že v tejto súvislosti sa predlžuje aj moratórium.

Poškodenie schránky

Podľa medializovaných informácií došlo k incidentu aj v obci Kostoľany pod Tríbečom, kde muž poškodil schránku na nepoužité hlasovacie lístky. K prerušeniu hlasovania však nedošlo.

Podľa viceprezidenta Policajného zboru Damiána Imreho je priebeh sobotňajších volieb mimoriadne pokojný. V jednom prípade bolo podľa neho zaznamenané požitie alkoholu u člena okrskovej komisie.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Predčasné voľby na Slovensku 2023 (fotografie)

Policajti podľa Imreho riešili situáciu aj vo volebnej miestnosti v Pezinku, kde mala odvoliť prezidentka Zuzana Čaputová.

Jeden z voličov totiž odmietal opustiť volebnú miestnosť s tým, že sa ešte nerozhodol, koho má voliť. „Zároveň avizoval, že sa chce kontaktovať s pani prezidentkou,“ uviedol policajný viceprezident. Doplnil, že policajti osobu prelustrovali, pričom nezistili ohrozenie bezpečnosti a poriadku.

https://cdnv.sita.sk/sites/34/2023/09/volebna-akt-prezidentky-zuzany-a-aputovej.mp4

Viac k témam: Predčasné voľby na Slovensku 2023, Prezidentka SR
Zdroj: SITA.sk – V Petržalke skolaboval člen komisie, prezidentku Čaputovú zdržal nerozhodný volič (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Podvodníci opäť úradujú, cielia na seniorov. Na čo si treba dať pozor?

Podvodníci kontaktujú svoje obete telefonicky, pričom sa vydávajú za falošných policajtov a pod vymyslenou legendou o páchateľoch trestnej činnosti, ktorí vás sledujú a chcú vás pripraviť o úspory, ponúkajú pomoc s riešením tejto situácie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *