Home / SLOVENSKO / V Petržalke skolaboval člen komisie, prezidentku Čaputovú zdržal nerozhodný volič (foto)

V Petržalke skolaboval člen komisie, prezidentku Čaputovú zdržal nerozhodný volič (foto)

30.9.2023 (SITA.sk) – Volebné moratórium, ktoré sa malo skončiť sobotu o 22:00 uzavretím volebných miestností, sa predĺži minimálne o 40 minút.

Kolaps v Petržalke

Ako pre médiá uviedol hovorca rezortu vnútra Matej Neumann, v jednom volebnom okrsku v bratislavskej Petržalke totiž skolaboval člen komisie. Volebná miestnosť tak bola istý čas uzatvorená.

Viac o téme: Predčasné voľby na Slovensku 2023

>>> Online (minúta po minúte)

Hlasovanie v parlamentných voľbách sa začalo sobotu o 7:00. Väčšina miestností by sa mala uzavrieť v plánovaný čas, teda o 22:00. Informáciu o kolapse člena okrskovej komisie potvrdil aj predseda Štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán Ladislav Orosz.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Ako v predčasných voľbách hlasovali Ódor, Matovič, Pellegrini, Šimečka a ďalší politici (fotografie)

„Zákon tam veľmi jasne hovorí, že v takomto prípade sa predlžuje hlasovanie,“ povedal s tým, že v tejto súvislosti sa predlžuje aj moratórium.

Poškodenie schránky

Podľa medializovaných informácií došlo k incidentu aj v obci Kostoľany pod Tríbečom, kde muž poškodil schránku na nepoužité hlasovacie lístky. K prerušeniu hlasovania však nedošlo.

Podľa viceprezidenta Policajného zboru Damiána Imreho je priebeh sobotňajších volieb mimoriadne pokojný. V jednom prípade bolo podľa neho zaznamenané požitie alkoholu u člena okrskovej komisie.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Predčasné voľby na Slovensku 2023 (fotografie)

Policajti podľa Imreho riešili situáciu aj vo volebnej miestnosti v Pezinku, kde mala odvoliť prezidentka Zuzana Čaputová.

Jeden z voličov totiž odmietal opustiť volebnú miestnosť s tým, že sa ešte nerozhodol, koho má voliť. „Zároveň avizoval, že sa chce kontaktovať s pani prezidentkou,“ uviedol policajný viceprezident. Doplnil, že policajti osobu prelustrovali, pričom nezistili ohrozenie bezpečnosti a poriadku.

https://cdnv.sita.sk/sites/34/2023/09/volebna-akt-prezidentky-zuzany-a-aputovej.mp4

Viac k témam: Predčasné voľby na Slovensku 2023, Prezidentka SR
Zdroj: SITA.sk – V Petržalke skolaboval člen komisie, prezidentku Čaputovú zdržal nerozhodný volič (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Na hraničných priechodoch Záhon a Slovenské Nové Mesto sa pre obmedzenia na maďarskej strane tvoria kolóny kamiónov

Polícia v súvislosti s touto situáciou žiada vodičov prichádzajúcich k hraničným priechodom o zvýšenú opatrnosť a ohľaduplnosť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *