Home / SVET / Mladí Ukrajinci sú presvedčení o víťazstve vo vojne, cez 80 percent sa chce podieľať na obnove krajiny

Mladí Ukrajinci sú presvedčení o víťazstve vo vojne, cez 80 percent sa chce podieľať na obnove krajiny

28.9.2023 (SITA.sk) – Až 98 percent mladých Ukrajincov vo veku od 16 do 35 rokov žijúcich na Ukrajine je presvedčených o tom, že ich krajina zvíťazí vo vojne, ktorú vlani vo februári rozpútalo Rusko.

V rámci mladých Ukrajincov v tom istom veku žijúcich v súčasnosti v Poľsku je o víťazstve Ukrajiny presvedčených 97 percent oslovených. Vyplýva to z prieskumu, ktorý spoločne uskutočnili ukrajinské sociologické agentúry Rating a Info Sapiens. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Medzi mladými Ukrajincami žijúcimi vo svojej krajine je 89 percent respondentov optimistických v otázke budúcnosti ich štátu. Medzi ukrajinskou mládežou, ktorá teraz žije v Poľsku, je v súvislosti s budúcnosťou ich krajiny optimistických 81 percent oslovených. Na obnove Ukrajiny sa chce podieľať 79 percent mladých ľudí, ktorí zostali doma, a 83 percent tých, ktorí pre vojnu odišli do Poľska.

Sociologická agentúra Info Sapiens v prieskume v priebehu júna a júla oslovila 1 417 mladých ľudí na Ukrajine a agentúra Rating 100 mladých Ukrajincov nachádzajúcich sa v Poľsku.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v septembri 2023 (fotografie)

Viac k témam: Prieskum, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Mladí Ukrajinci sú presvedčení o víťazstve vo vojne, cez 80 percent sa chce podieľať na obnove krajiny © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Na Ukrajine padol počas vojny siedmy vysokopostavený ruský dôstojník, zabila ho nášľapná mína

Rusko len zriedka oficiálne komentuje úmrtia svojich vysokých veliteľov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *