Home / SVET / Moskva obvinila USA a NATO pri pomoci útoku na veliteľstvo ruskej Čiernomorskej flotily

Moskva obvinila USA a NATO pri pomoci útoku na veliteľstvo ruskej Čiernomorskej flotily

27.9.2023 (SITA.sk) – Rusko obvinilo západných spojencov Ukrajiny z pomoci pri plánovaní a vedení minulotýždňového raketového útoku na veliteľstvo ruskej Čiernomorskej flotily na anektovanom polostrove Kryme. Referuje o tom web news.sky.com.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Niet pochýb o tom, že útok bol vopred naplánovaný s použitím západných spravodajských prostriedkov, satelitných prostriedkov NATO a prieskumných lietadiel a bol vykonaný na radu amerických a britských bezpečnostných agentúr a v úzkej koordinácii s nimi,“ povedala na brífingu hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí Maria Zacharovová.

Moskva tvrdí, že spojenci USA a NATO sa aktívne podieľajú na konflikte dodávaním zbraní, zdieľaním spravodajských informácií a pomocou pri plánovaní útokov na ruské zariadenia na Ukrajine.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v septembri 2023 (fotografie)

Toto obvinenie nasleduje po tom, ako sa objavili videozáznamy naznačujúce, že veliteľ ruskej Čiernomorskej flotily admirál Viktor Sokolov je stále nažive, čo je v rozpore so skoršími tvrdeniami Ukrajiny, že bol medzi 34 dôstojníkmi zabitými pri minulotýždňovom útoku.

Viac k témam: Čiernomorská flotila, Krym, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Moskva obvinila USA a NATO pri pomoci útoku na veliteľstvo ruskej Čiernomorskej flotily © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Na Ukrajine padol počas vojny siedmy vysokopostavený ruský dôstojník, zabila ho nášľapná mína

Rusko len zriedka oficiálne komentuje úmrtia svojich vysokých veliteľov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *