Home / šport / Hokej / Obranca Calgary Flames Nikita Zadorov skritizoval ruskú vojnu na Ukrajine, propagandy voči nemu sa neobáva

Obranca Calgary Flames Nikita Zadorov skritizoval ruskú vojnu na Ukrajine, propagandy voči nemu sa neobáva

24.9.2023 (SITA.sk) – Ruský hokejový obranca Nikita Zadorov pôsobiaci v tíme zámorskej NHL Calgary Flames otvorene skritizoval ruskú inváziu na Ukrajinu. Ako referuje web Kyiv Independent, učinil tak počas youtubového rozhovoru s blogerom Jurijom Dudom.

„Je mi ľúto všetkých mladých chlapcov. Prepáčte, ale namiesto toho, aby sme vychovali novú generáciu, poslali sme ich zomrieť,“ povedal 28-ročný rodák z Moskvy.

Zatiaľ je jediný z NHL

Zadorov je zatiaľ jediným ruským hráčom pôsobiacim v NHL, ktorý verejne vystúpil proti ruskej invázii na Ukrajinu.

Podľa Hockey News Zadorov chápe, že nie každému v jeho situácii vyhovuje byť otvorený, ale nedovolí, aby to odradilo jeho konanie.

„Určite som si vedomý následkov, ktorým budem čeliť. Pravdepodobne sa už nebudem môcť vrátiť do svojej vlasti a mesta, kde som vyrastal, ale som s tým zmierený,“ povedal Zadorov.

Má v tom jasno

Skúsený zadák, ktorý v profilige hrával taktiež za Chicago Blackhawks, Colorado Avalanche a Buffalo Sabres, dokonca vraví, že sa neobáva propagandy v Rusku namierenej voči nemu.

„Viem, ako to tam funguje. Televízne kanály budú o mne hovoriť: ‚Západ mu vymyl mozog‘. Budú hovoriť, že príliš sledujem CNN alebo také niečo. Mám v tom však jasno, viem rozlíšiť zlé a dobré veci, a to je môj názor,“ poznamenal Zadorov a dodal, že ľudia by si mali viac všímať, čo sa deje v ich krajine: „Myslím si, že športovci, najmä hokejisti v tejto lige, majú skvelý vplyv a myslím si, že by sa nemali báť ozvať.“

Deje sa mnoho vecí

Podľa Zadorova sa ruskí hráči v NHL dosiaľ nepostavili voči konaniu Kremľa preto, že nechcú stratiť právo vrátiť sa do Ruska.

„Stále majú rodinu a niektorí sa boja, že sa jej niečo stane. Deje sa mnoho vecí. V porovnaní s Kanadou a Spojenými štátmi sa v krajine ťažšia situácia,“ podotkol.

Zadorov vraví, že v Rusku existuje veľa ľudí, ktorí majú rovnaký názor ako on, ale skrátka nič nezmôžu.

„Nemajú šancu opustiť krajinu a nájsť si tu dobrú prácu, pracovať tu, zarábať peniaze, živiť svoje rodiny. Som naozaj šťastný, že mám právo tu byť,“ skonštatoval ruský obranca.

Viac k témam: NHL, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Obranca Calgary Flames Nikita Zadorov skritizoval ruskú vojnu na Ukrajine, propagandy voči nemu sa neobáva © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Hokej (Nemecký pohár): Slovensko o gól zdolalo domácu reprezentáciu, ale skončilo druhé

Výsledok zápasu slovenských hokejistov na tohtoročnom Nemeckom pohári v Landshute.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *