Home / SLOVENSKO / Ukrajinci prerezávajú zásobovacie trasy Rusov smerom na Bachmut, jednu už dosiahli

Ukrajinci prerezávajú zásobovacie trasy Rusov smerom na Bachmut, jednu už dosiahli

24.9.2023 (SITA.sk) – Ukrajinské ozbrojené sily už dosiahli jednu logistickú trasu Rusov smerom na Bachmut v Doneckej oblasti a pracujú na odrezaní ďalších. Ako referuje web Ukrajinská pravda, povedal to hovorca ukrajinských síl na východe krajiny Iľja Jevlaš.

„Jedna z ciest, už to môžeme dokončiť, je cesta Bachmut – Horlivka, ktorá je tri kilometre od kontaktnej línie. To je pracovná vzdialenosť pre naše mínomety a bezpilotné zariadenia,“ povedal.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Podľa Jevlaša majú Rusi naďalej niekoľko logistických trás, ktoré používajú na dodávanie zásob vojakom na bachmutskom fronte, vrátane ciest, ktoré vedú z okupovaného územia.

„Teraz však pokračujeme v prerezávaní týchto ciest a budeme v tom pokračovať, aby sme v tomto smere vykrvácali ruskú skupinu a spôsobili jej maximálne straty,“ dodal Jevlaš.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v septembri 2023 (fotografie)

Viac k témam: Bachmut, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Ukrajinci prerezávajú zásobovacie trasy Rusov smerom na Bachmut, jednu už dosiahli © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Na hraničných priechodoch Záhon a Slovenské Nové Mesto sa pre obmedzenia na maďarskej strane tvoria kolóny kamiónov

Polícia v súvislosti s touto situáciou žiada vodičov prichádzajúcich k hraničným priechodom o zvýšenú opatrnosť a ohľaduplnosť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *