Home / SVET / Mierový plán Ukrajiny nie je podľa Lavrova realistický, bez územných ústupkov Rusku nie je realizovateľný

Mierový plán Ukrajiny nie je podľa Lavrova realistický, bez územných ústupkov Rusku nie je realizovateľný

24.9.2023 (SITA.sk) – Mierový plán Ukrajiny nie je „realizovateľný“ ani „realistický“. Ako referuje spravodajský web CNN, na sobotňajšej tlačovej konferencii na Valnom zhromaždení Organizácie Spojených národov v New Yorku to povedal ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov.

Bez územia žiadny mier

Šéf ruskej diplomacie tvrdí, že mierový vzorec ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, ktorý nemôže obsahovať postúpenie akéhokoľvek územia Rusku, nie je realizovateľný.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Zároveň každý hovorí, že toto sú len podmienky na vyjednávanie,“ povedal Lavrov.

Na otázku, či bude Moskva rokovať s ukrajinskou vládou, ak Zelenskyj stiahne dekrét o zamedzení rokovaní s Ruskom, Lavrov odpovedal, že Ukrajina to neurobí a Zelenskyj namiesto toho „chodí po celom svete a žiada peniaze“, zbrane a pozornosť.

Rusi porušujú dohody

Zelenskyj, ktorý pôvodne navrhol stretnutie s ruským vodcom Vladimirom Putinom v prvých dňoch invázie, vyjadril obavy z rokovaní s Ruskom a poukázal na ruskú históriu porušovania dohôd.

Lavrov taktiež kritizoval vojenskú alianciu USA, Európskej únie a NATO za ich podporu Ukrajine a nazval Západ „ríšou lží“.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Mierový plán Ukrajiny nie je podľa Lavrova realistický, bez územných ústupkov Rusku nie je realizovateľný © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Bezpečnostná služba vraj vyhodila do vzduchu vlak na ruskom Ďalekom východe

Údajne ide o druhú fázu operácie SBU na vyradenie železničnej trate Bajkal-Amur z prevádzky. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *