Home / SVET / USA a ďalší spojenci Ukrajiny sú priamo vo vojne s Ruskom, vyhlásil minister zahraničia Lavrov

USA a ďalší spojenci Ukrajiny sú priamo vo vojne s Ruskom, vyhlásil minister zahraničia Lavrov

24.9.2023 (SITA.sk) – Spojené štáty a ďalší spojenci Ukrajiny sú „priamo vo vojne“ s Ruskom. Ako referuje spravodajský web CNN, v sobotu to povedal ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov.

Keď sa prítomný novinár šéfa ruskej diplomacie opýtal, čo predstavuje moment, keď sa Spojené štáty priamo zapájajú do vojny, Lavrov odvetil: „Môžete to nazvať ako chcete, ale sú s nami priamo vo vojne. Môžeme to nazvať hybridnou vojnou, ale to nič nemení na realite. Efektívne sa zapájajú do nepriateľských akcií s nami a využívajú Ukrajincov ako krmivo.“

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Lavrov zdôraznil, že USA, Spojené kráľovstvo a mnohí ďalší „vedú vojnu“ proti Rusku a sú zapojení do nepriateľských akcií voči Moskve.

Lavrov povedal, že USA a ďalšie krajiny dodávajú Ukrajine čoraz väčšie množstvo zbraní, pričom na aktivity voči Moskve využívajú aj vojenské satelity a spravodajské lietadlá z týchto krajín.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – USA a ďalší spojenci Ukrajiny sú priamo vo vojne s Ruskom, vyhlásil minister zahraničia Lavrov © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Bezpečnostná služba vraj vyhodila do vzduchu vlak na ruskom Ďalekom východe

Údajne ide o druhú fázu operácie SBU na vyradenie železničnej trate Bajkal-Amur z prevádzky. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *