Home / SLOVENSKO / Zásadná je reforma prokuratúry ako aj zrušenie paragrafu 363, tvrdí Šeliga a podľa Naďa nikdy nebola korupcia bližšie k Smeru-SD a Hlasu-SD (video)

Zásadná je reforma prokuratúry ako aj zrušenie paragrafu 363, tvrdí Šeliga a podľa Naďa nikdy nebola korupcia bližšie k Smeru-SD a Hlasu-SD (video)

22.9.2023 (SITA.sk) – Prioritou programu Demokratov pre spravodlivosť je zásadná reforma prokuratúry, zrušenie paragrafu 363 a zakotvenie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) a Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) do ústavy. Uviedol to poslanec Juraj Šeliga (Demokrati) na piatkovej tlačovej besede.

Vyšetrovanie Špeciálnej prokuratúry

„Peter Pellegrini (Hlas-SD) sa vo včerajšej večernej diskusii priznal, že Hlas chce zrušiť Úrad špeciálnej prokuratúry. Pellegrini, ktorý je ešte stále pre niektorých nádej na koaličného partnera v demokratickej vláde, osem dní pred voľbami otvorene hovorí, že chce zrušiť špeciálnu prokuratúru, a tak v podstate zastaviť vyšetrovanie závažnej korupcie jeho a smeráckych nominantov,” upozornil Šeliga a dodal, že špeciálna prokuratúra vyšetruje tie najzávažnejšie kauzy v krajine.

„My chceme ÚŠP chrániť v ústave, Pellegrini ho chce zrušiť, podriadiť Žilinkovi, a tak zamiesť všetky vyšetrovania pod koberec,” doplnil poslanec.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Demokratické strany by podľa Šeligu mali povedať Hlasu jasné nie a prestať zavádzať voličov, že by s ním mohla vzniknúť dobrá vláda.

Koalícia Hlasu so Smerom

„Podľa medializovaných informácií drvivá väčšina vedenia strany Hlas chce koalíciu so Smerom, čím sa definitívne rozplýva ilúzia niektorých politikov o demokratickej vláde s Hlasom,“ uviedol Šeliga.

Viac o téme: Predčasné voľby na Slovensku 2023

Pokračoval stým, že by Progresívne Slovensko, Kresťanskodemokratické hnutie a Sloboda a Solidarita mali vylúčiť Hlas zo spolupráce a ponúknuť voličom možnosť dobrej demokratickej vlády bez Hlasu.

Dá sa to, nielen bez Smeru, ale aj bez Hlasu. Podpredseda Demokratov Jaroslav Naď na tlačovej besede súčasne priblížil ďalšie informácie o kauze Vírus.

Prepojenie účastníkov kauzy Vírus

„Prepojenie účastníkov tejto kauzy na politické strany Smer a SNS je viac ako zrejmé. Obvinený Martin K. bol poradcom smeráckeho ministra obrany Glváča pre oblasť IT a je priamym rodinným príbuzným jedného z poslancov strany Smer. Martin K. spoločne so Skuhrom a Balciarom vymysleli schému, ako vytiahli milióny nás všetkých z nákupu systémov pre Vojenské spravodajstvo,“ uviedol Naď.

Vysvetlil, že umelo vytvorili spoločnosť, ktorá nakúpila od dodávateľa systémy za bežnú trhovú cenu 116,5 milióna eur a následne systémy predali štátu za 190,7 milióna eur.

„To je presne ten rozdiel, tá spôsobená škoda 74,2 milióna, o ktorej sa hovorí v kauze vírus. Dovolím si povedať, že nikdy nebola korupcia bližšie poslancom Smeru a Hlasu ako teraz” vyhlásil Naď a uzavrel s tým, že o zmluvách museli vedieť aj ministri za Smer a SNS.

Viac k témam: Kauza Vírus, Paragraf 363 Trestného poriadku, Predčasné voľby na Slovensku 2023, reforma prokuratúry
Zdroj: SITA.sk – Zásadná je reforma prokuratúry ako aj zrušenie paragrafu 363, tvrdí Šeliga a podľa Naďa nikdy nebola korupcia bližšie k Smeru-SD a Hlasu-SD (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Podvodníci opäť úradujú, cielia na seniorov. Na čo si treba dať pozor?

Podvodníci kontaktujú svoje obete telefonicky, pričom sa vydávajú za falošných policajtov a pod vymyslenou legendou o páchateľoch trestnej činnosti, ktorí vás sledujú a chcú vás pripraviť o úspory, ponúkajú pomoc s riešením tejto situácie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *