Home / SVET / Jedného Rusa a dvoch Bielorusov vypovedali z Bulharska, mali pracovať v prospech ruských geopolitických záujmov

Jedného Rusa a dvoch Bielorusov vypovedali z Bulharska, mali pracovať v prospech ruských geopolitických záujmov

21.9.2023 (SITA.sk) – Bulharsko vypovedalo jedného ruského a dvoch bieloruských občanov pre aktivity namierené proti národnej bezpečnosti a záujmom krajiny.

Bulharský úrad národnej bezpečnosti v tlačovej správe uviedol, že trojica pracovala na „úmyselnom ovplyvňovaní sociálnych a politických procesov v Bulharsku v prospech ruských geopolitických záujmov“.

Drzé a nehanebné kroky

Daní traja ľudia prišli o povolenie na pobyt v Bulharsku a tiež im zakázali vstup do krajiny na päť rokov.

Ruské veľvyslanectvo v Sofii na sociálnej sieti Facebook vypovedanie skritizovalo ako „drzé, nehanebné kroky bulharských úradov“. Trojica podľa neho patrila k duchovenstvu.

„Je zrejmé, že súčasné bulharské vedenie si dalo za úlohu zničiť nielen spoločensko-politické, kultúrne a humanitárne väzby medzi našimi štátmi, ale aj prerušenie vzťahov medzi sesterskými ruskými a bulharskými pravoslávnymi cirkvami a zatrpknutie ruského a bulharského národa proti sebe,“ vyhlásila ambasáda, pričom bulharskej strane pripísala rýchly úpadok bilaterálnej spolupráce.

Vlani vyhostili desiatky Rusov

Vlani Bulharsko vyhostilo 70 ruských diplomatických zamestnancov. Tento krok vážne narušil diplomatické vzťahy medzi oboma krajinami, ktoré boli počas komunizmu blízkymi spojencami.

Bulharsko, člen Európskej únie a NATO, je pevným zástancom západných sankcií voči Rusku za jeho vojnu na Ukrajine.

Viac k témam: Medzinárodné vzťahy, Národná bezpečnosť, Vyhostenie
Zdroj: SITA.sk – Jedného Rusa a dvoch Bielorusov vypovedali z Bulharska, mali pracovať v prospech ruských geopolitických záujmov © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Mobilizácia prebieha „podľa plánu“, ale nie je dostatok výcvikových zariadení, hovorí Zelenskyj

Ukrajinci už cvičia v rámci Ukrajinskej légie v Poľsku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *