Home / SLOVENSKO / Uhrík apeluje na kotlebovcov a menšie „vlastenecké“ strany, aby netrieštili hlasy. Voličom odporúča voliť na istotu

Uhrík apeluje na kotlebovcov a menšie „vlastenecké“ strany, aby netrieštili hlasy. Voličom odporúča voliť na istotu

21.9.2023 (SITA.sk) – Predseda hnutia Republika Milan Uhrík apeluje na Ľudovú stranu Naše Slovensko (ĽSNS) ako aj menšie vlastenecké strany, aby odstúpili z volieb a netrieštili pronárodné hlasy.

Vo videu na sociálnej sieti sa obrátil napríklad aj na strany SOS, Vlastenecký blok či Slovenské hnutie obrody, ale aj na Srdce vlastenci a dôchodcovia – Slovenská národná jednota, aby odstúpili a apelovali na svojich sympatizantov, aby svoj hlas dali Republike, ktorá sa v prieskumoch dlhodobo pohybuje nad hranicou zvoliteľnosti.

Viac o téme: Predčasné voľby na Slovensku 2023

Uhrík poukázal na to, že s týmito subjektmi majú najviac programových prienikov.

„Hrozí, že prepadnú zhruba dve percentá hlasov, ktoré budú v parlamente, v boji proti progresívcom, strašne chýbať,“ uviedol Uhrík vo výzve.

Dodal, že ak by malo byť dôvodom prepadnutia tisícov hlasov ego politických lídrov, tak sa s pokorou obracia na voličov a vyzýva ich, aby nenechali svoj hlas prepadnúť a volili „na istotu“ a dali hlas hnutiu Republika.

Viac k témam: Predčasné voľby na Slovensku 2023
Zdroj: SITA.sk – Uhrík apeluje na kotlebovcov a menšie „vlastenecké“ strany, aby netrieštili hlasy. Voličom odporúča voliť na istotu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

V druhom ročníku Komunitných grantov Nadácie Veolia získalo finančnú podporu až deväť organizácií

O grant mohli tentoraz požiadať organizácie z Petržalky, z Dúbravky a z Podunajských Biskupíc.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *