Home / SLOVENSKO / To najlepšie na koniec, OĽaNO predstavilo svoj 258-stranový volebný program (video)

To najlepšie na koniec, OĽaNO predstavilo svoj 258-stranový volebný program (video)

21.9.2023 (SITA.sk) – Hnutie OĽaNO a priatelia vo štvrtok predstavilo svoj 258-stranový volebný program, ktorý má päť kľúčových priorít.

Viac o téme: Predčasné voľby na Slovensku 2023

Päť kľúčových priorít

Tou hlavnou zostáva boj proti korupcii. Líder hnutia Igor Matovič tvrdí, že na politickej scéne žiadny iný úprimný bojovník proti korupcii nie je. Ďalšími prioritami sú spravodlivosť pre každého, podpora rodín a mladých, kvalitné školstvo, výskum a inovácie, a fungujúce zdravotníctvo pre ľudí.

Matovič zároveň pripomenul, že majú zoznam desiatich bodov, ktoré nazvali Zmluva so Slovenskom, z ktorých za žiadnych okolností po voľbách neupustia. Je medzi nimi napríklad predĺženie platnosti 200 eur mesačne na dieťa bez ohraničenia, 100-eurový daňový bonus matkám a mladým ľuďom alebo 500-eurová odmena za účasť vo voľbách.

„Najlepšie na koniec“

OĽaNO a priatelia predstavilo svoj volebný program ako posledná z relevantných strán, ktorá má šancu dostať sa do parlamentu. Podľa Matoviča tak urobili v zmysle hesla „najlepšie na koniec“ a rovnakú stratégiu zvolili aj pred poslednými parlamentnými voľbami v roku 2020, keď ho predstavili 10 dní pred voľbami. Líder hnutia tvrdí, že z predošlého programu sa im podarilo splniť 318 bodov.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

„Zo Slovenska sme v ťažkej dobe urobili európskeho lídra vo finančnej podpore rodín v pomere k priemernej mzde. Podporu na dieťa sme zvýšili o 320 percent,“ povedal Matovič. Tie body, ktoré sa im naplniť nepodarilo, preložili do aktuálneho volebného programu, na ktorom pracovalo viac ako 70 ľudí pod patronátom poslanca parlamentu Milana Vetráka.

Viac k témam: 500 eurová odmena, Boj proti korupcii, Daňový bonus, Predčasné voľby na Slovensku 2023, Predseda hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), Príspevok na dieťa, Volebný program
Zdroj: SITA.sk – To najlepšie na koniec, OĽaNO predstavilo svoj 258-stranový volebný program (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Minister Raši sa neobáva rozpadu vládnej koalície, ak by Pellegrini úspešne kandidoval na post prezidenta

Zdôraznil, že stranu Hlas budovali pre to, aby vytrvala roky a nie pre to, aby vydržala jedny voľby.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *