Home / SLOVENSKO / Najvyšší správny súd preskúma priebeh doplňujúcich komunálnych volieb v dvoch obciach Slovenska

Najvyšší správny súd preskúma priebeh doplňujúcich komunálnych volieb v dvoch obciach Slovenska

21.9.2023 (SITA.sk) – Najvyšší správny súd preskúma priebeh nedávnych doplňujúcich komunálnych volieb v dvoch slovenských obciach.

V desaťdňovej lehote mu boli doručené dve volebné žaloby na preskúmanie ústavnosti a zákonnosti doplňujúcich volieb v Žehre v okrese Spišská Nová Ves a v Haluziciach v okrese Nové Mesto nad Váhom. Ako informoval hovorca najvyššieho správneho súdu Michal Hajtol, žaloby už metódou náhodného výberu pridelili volebným senátom a v oboch konaniach začali sudcovia vykonávať prvotné procesné úkony.

Doplňujúce komunálne voľby sa konali 9. septembra v sedemnástich obciach. Súd rozhodne o volebných žalobách do 90 dní odo dňa ich doručenia.

Ak po preskúmaní zistí dôvodnosť žaloby, rozsudkom vyhlási voľby za neplatné, zruší napadnutý výsledok volieb alebo zruší rozhodnutie volebnej komisie a vyhlási za zvoleného toho, kto bol riadne zvolený. Ak sa po preskúmaní zistí, že žaloba nie je dôvodná, súd ju zamietne.

Viac k témam: Doplňujúce komunálne voľby, Volebná korupcia, Volebná žaloba, Žaloba
Zdroj: SITA.sk – Najvyšší správny súd preskúma priebeh doplňujúcich komunálnych volieb v dvoch obciach Slovenska © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

V druhom ročníku Komunitných grantov Nadácie Veolia získalo finančnú podporu až deväť organizácií

O grant mohli tentoraz požiadať organizácie z Petržalky, z Dúbravky a z Podunajských Biskupíc.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *