Home / SVET / Británia sľúbila Ukrajine ďalšie dodávky munície pre delostrelectvo, pomôžu pri získavaní okupovaných území

Británia sľúbila Ukrajine ďalšie dodávky munície pre delostrelectvo, pomôžu pri získavaní okupovaných území

19.9.2023 (SITA.sk) – Britský minister obrany Grant Shapps v utorok sľúbil Ukrajine ďalšie dodávky munície pre delostrelectvo. Vyjadril sa takto na záver stretnutia Kontaktnej skupiny pre podporu Ukrajiny na leteckej základni Ramstein v Nemecku.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Shapps konštatoval, že britská pomoc umožní Ukrajine „brániť sa pred ruskou nevyprovokovanou inváziou a opäť získať nelegálne okupované územia„. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Podľa ministerstva obrany Veľkej Británie Londýn doteraz Ukrajine poslal viac ako 12-tisíc protitankových zbraní, 300-tisíc kusov delostreleckej munície, tisíce rakiet protivzdušnej obrany a samohybné delostrelecké systémy.

Viac k témam: Britský minister obrany, okupované územia, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská protiofenzíva, Vojenská pomoc Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – Británia sľúbila Ukrajine ďalšie dodávky munície pre delostrelectvo, pomôžu pri získavaní okupovaných území © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Briti zvažujú presun výcviku vojakov na Ukrajinu, pre Rusov budú inštruktori legálnym cieľom, tvrdí Medvedev

Spojené kráľovstvo a ostatní členovia NATO sa doteraz vyhýbali zriadeniu vojenskej prítomnosti na Ukrajine, aby znížili riziko priameho konfliktu s Ruskom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *