Home / SVET / Kanada prispeje viac ako 30 miliónov dolárov pre Ukrajinu, pokryje tak nákup stoviek protilietadlových rakiet

Kanada prispeje viac ako 30 miliónov dolárov pre Ukrajinu, pokryje tak nákup stoviek protilietadlových rakiet

17.9.2023 (SITA.sk) – Kanada prispeje 33 miliónov kanadských dolárov do Medzinárodného fondu pre Ukrajinu, ktorý je britskou iniciatívou na poskytovanie vojenskej pomoci Kyjevu.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Oznámil to v nedeľu kanadský minister obrany Bill Blair. Príspevok Kanady pokryje nákup „stoviek protilietadlových rakiet krátkeho a stredného doletu a s nimi súvisiacich systémov pre Ukrajinu, ktoré sú nevyhnutné na ochranu kritickej národnej infraštruktúry,“ uviedol minister. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Kanadské ministerstvo obrany dodalo, že celková suma kanadskej pomoci Ukrajine od začiatku ruskej invázie je vyššia ako 8 miliárd amerických dolárov. Z toho bolo na vojenskú pomoc určených viac ako 1,8 miliardy amerických dolárov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v septembri 2023 (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Vojenská pomoc Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – Kanada prispeje viac ako 30 miliónov dolárov pre Ukrajinu, pokryje tak nákup stoviek protilietadlových rakiet © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Nemecká polícia zastrelila muža, ktorý zabil jedného človeka a ďalších troch zranil

Muž napadol skupinu ľudí, ktorá sa pozerala na vysielanie zápasu v rámci Majstrovstiev Európy vo futbale.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *