Home / SVET / Taktická situácia Rusov sa južne od Bachmutu zhoršila, prišli aj o 72. samostatnú motostreleckú brigádu

Taktická situácia Rusov sa južne od Bachmutu zhoršila, prišli aj o 72. samostatnú motostreleckú brigádu

16.9.2023 (SITA.sk) – Taktická situácia ruskej armády južne od mesta Bachmut v Doneckej oblasti sa zhoršila po tom, ako ukrajinskí vojaci oslobodili neďalekú obec Andrijivka.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Americký Inštitút pre štúdium vojny (ISW) poukazuje na to, že ukrajinská 3. samostatná útočná brigáda hlásila, že pri oslobodení obce Andrijivka „úplne zničila“ ruskú 72. samostatnú motostreleckú brigádu, ktorú predtým obkľúčila. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v septembri 2023 (fotografie)

Ukrajinská 3. samostatná útočná brigáda konštatovala, že oslobodenie Andrijivky otvára príležitosti na prielom na južnom krídle Bachmutu. Ruská armáda pripustila, že jej taktická situácia južne od mesta sa zhoršuje a vyjadrila obavy, že Ukrajinci by mohli ohroziť ruské jednotky v Bachmute.

Viac k témam: Andrijivka, Bachmut, Donecká ľudová republika, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Taktická situácia Rusov sa južne od Bachmutu zhoršila, prišli aj o 72. samostatnú motostreleckú brigádu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Riziko rozsiahlej ruskej ofenzívy je menšie, posily nasadzujú po častiach na roztiahnutý front

Rusko začalo zapájať jednotlivé jednotky svojej novovytvorenej 25. kombinovanej armády do boja na Ukrajine ako posily, čo redukuje pravdepodobnosť novej rozsiahlej ruskej ofenzívy v blízkej budúcnosti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *