Home / SLOVENSKO / Dzurinda chce so Šimečkom rokovať o možnej vláde po voľbách a tvrdí, že koaličný potenciál progresívcov sa blíži nule

Dzurinda chce so Šimečkom rokovať o možnej vláde po voľbách a tvrdí, že koaličný potenciál progresívcov sa blíži nule

15.9.2023 (SITA.sk) – Predseda strany Modrí, Most Híd Mikuláš Dzurinda navrhol predsedovi hnutia Progresívne Slovensko (PS) Michalovi Šimečkovi, aby spoločne začali rokovať o možnom zostavení vlády po septembrových parlamentných voľbách.

Dzurindu zároveň prekvapilo zistenie, že PS na túto tému s nikým nevedie politické rokovania.

Nie je dôležité zvíťaziť

„Oni noví, ale vysoko v prieskumoch verejnej mienky, my zase veľmi skúsení. Stále sa domnievam, že takáto výmena názorov a stretnutia by mohli mať svoj význam. Pán Šimečka nereagoval, namiesto toho v štvrtok večer spustil istú kampaň,“ informoval Dzurinda na piatkovej tlačovej besede.

Dodal, že Šimečku upozorňoval na vysoký koaličný potenciál strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) a na koaličný potenciál hnutia PS, ktorý je podľa neho veľmi nízky. Ako sám uviedol, mal pocit, že sa blíži k nule.

„Alfou a omegou kampane PS je téza, že je potrebné byť prvý, treba voľby vyhrať. Tak, ako Šimečka uviedol vo svojom statuse. Toto však považujem za omyl, ktorí sa môže v konečnom dôsledku ukázať ako omyl fatálny,“ myslí si Dzurinda.

Prepadnutý hlas

Podľa lídra Modrých, Mostu-Híd je potrebné klásť dôraz na schopnosť vytvoriť fungujúcu kompozíciu, koalíciu po parlamentných voľbách.

Podľa jeho názoru je práve toto kľúčom k tomu, aby sa predseda Smeru-SD Robert Fico nedostal k moci.

„Ak voľby naozaj napokon vyhrá PS, ale nebude schopné zostaviť vládu, bude hlas odovzdaný PS totálne prepadnutým hlasom,“ dodal.

Viac k témam: Predčasné voľby na Slovensku 2023
Zdroj: SITA.sk – Dzurinda chce so Šimečkom rokovať o možnej vláde po voľbách a tvrdí, že koaličný potenciál progresívcov sa blíži nule © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Obnovenú Michalskú vežu sprístupnili verejnosti, pribudla aj digitálna vrstva výstavy (foto)

Michalská veža prechádzala od júla 2021 generálnou rekonštrukciou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *