Home / šport / Hokej / Uprednostnenie Nemca pred Wrightom bolo správne rozhodnutie, tvrdí expert

Uprednostnenie Nemca pred Wrightom bolo správne rozhodnutie, tvrdí expert

14.9.2023 (SITA.sk) – Slovenský hokejový obranca Šimon Nemec bol pred rokom nečakanou dvojkou draftu nováčikov do zámorskej NHL, na ktorom si ho vybral klub New Jersey Devils.

Správna voľba

Keďže jeho krajan Juraj Slafkovský vyfúkol prvú priečku predpokladanej jednotke Shaneovi Wrightovi, očakávalo sa, že kanadský útočník skončí v Newarku.

Podľa Nicka Villana z portálu Pucks and Pitchforks sa však 19-ročný rodák z Liptovského Mikuláša s odstupom času javí ako správna voľba.

Kým Nemec sa hneď presadil v nižšej AHL, Wright pendloval počas ostatného ročníka medzi profiligou, „farmou“ a juniorkou.

Možný debut v NHL

„Po roku sa zdá, že uprednostniť Nemca pred Wrightom bolo správne rozhodnutie. Nemec hneď prišiel do USA a odohral celú sezónu v Utice. Rozhodne mal aj slabšie obdobia, ale celkovo to bolo pozitívne. V play-off pôsobil ako jeden z najlepších hráčov tímu a ako ten najtalentovanejší,“ myslí si Villano, podľa ktorého Slovák môže zažiť debut v NHL už v sezóne 2023/2024.

„Keby Devils draftovali Wrighta, čakali by od neho okamžitý vplyv. Nemôžu si dovoliť čakať na to, kým hráč dozrie na NHL. Nemec sa nemusí dostať do prvého tímu už v tomto ročníku, ale pokojne by mohol. Dostane každú možnú príležitosť ukázať, že je najlepšia voľba do tretieho páru. O rok sa môže všetko zmeniť, ale momentálne je Nemec lepšia voľba. Wright by sa v tíme musel hneď presadiť, no od toho je teraz ďaleko. S Nemcom sú na tom Devils dobre,“ doplnil Villano.

Viac k témam: Draft NHL, play off
Zdroj: SITA.sk – Uprednostnenie Nemca pred Wrightom bolo správne rozhodnutie, tvrdí expert © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

NHL zažila rekordný úvod trhu s voľnými hráčmi. Kluby minuli viac ako 1,1 miliardy dolárov

Je to priamy následok výraznejšieho zvýšenia platového stropu, po novom má hodnotu 88 miliónov USD v porovnaní so sumou 83,5 milióna v ostatnom ročníku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *