Home / SVET / Ruské ministerstvo zahraničia vypovedalo dvoch amerických diplomatov, podľa rezortu boli zapojení do nelegálnej aktivity

Ruské ministerstvo zahraničia vypovedalo dvoch amerických diplomatov, podľa rezortu boli zapojení do nelegálnej aktivity

14.9.2023 (SITA.sk) – Ruské ministerstvo zahraničia vo štvrtok vyhlásilo dvoch amerických diplomatov za nežiaduce osoby a nariadilo im opustiť krajinu do siedmich dní. Rezort tvrdí, že boli zapojení do nelegálnej aktivity.

Zbieranie informácií o ruskej kampani

Prvý tajomník na americkom veľvyslanectve Jeffrey Sillin a druhý tajomník David Bernstein boli podľa ruského ministerstva zahraničia v kontakte s bývalým zamestnancom amerického konzulátu vo Vladivostoku, ktorého zatkli skôr počas tohto roka.

Dôvodom boli obvinenia, že zbieral informácie o ruskej kampani na Ukrajine a ďalších veciach pre amerických diplomatov. Tými boli podľa novín Rossijskaja Gazeta práve Sillin a Bernstein.

Vyhostenie diplomatov

Ruské ministerstvo uviedlo, že si predvolali americkú veľvyslankyňu v Rusku Lynne Tracy a informovali ju o vyhostení diplomatov.

„Zdôraznilo sa tiež, že nezákonné aktivity diplomatickej misie USA vrátane zasahovania do vnútorných záležitostí hostiteľskej krajiny sú neprijateľné a budú rozhodne potlačené. Ruská strana očakáva, že Washington vyvodí správne závery a zdrží sa konfrontačných krokov,“ uvádza vo vyhlásení.

Americké ministerstvo zahraničia zatiaľ nereagovalo na žiadosť o vyjadrenie.

Viac k témam: Diplomati, Diplomatické vzťahy, ruské ministerstvo zahraničia, Vyhostenie
Zdroj: SITA.sk – Ruské ministerstvo zahraničia vypovedalo dvoch amerických diplomatov, podľa rezortu boli zapojení do nelegálnej aktivity © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Rusi v Doneckej oblasti zničili hasičské a záchranné stredisko, po útoku zostali len ruiny 

O útoku informovala ukrajinská štátna záchranná služba.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *