Home / SLOVENSKO / Kollár opäť zvolal mimoriadnu schôdzu, Smer a ďalší žiadajú obnoviť kontrolu na hraniciach s Maďarskom

Kollár opäť zvolal mimoriadnu schôdzu, Smer a ďalší žiadajú obnoviť kontrolu na hraniciach s Maďarskom

14.9.2023 (SITA.sk) – Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) zvolal na utorok 19. septembra o 13:00 mimoriadnu schôdzu k návrhu na dočasné obnovenie kontrol na hranici s Maďarskom. Schôdza sa bude konať na žiadosť poslancov za strany Smer-SD, Hlas-SD a nezaradených poslancov okolo Tomáša Tarabu.

Svoj návrh odôvodňujú tým, že hranice Slovenska v súčasnosti prekračuje množstvo nelegálnych migrantov, o ktorých nič nevieme, uvádzajú vymyslené identifikačné údaje a čakajú na vystavenie potvrdenia o zotrvaní na území Slovenskej republiky často v neľudských podmienkach.

„Skupina poslancov zároveň upozorňuje na obrovské riziko zavedenia dočasných hraničných kontrol Rakúskom a Českou republikou, čo by v praxi znamenalo zotrvanie veľkého počtu nelegálnych migrantov, o ktorých nič nevieme, na území SR,“ uviedli poslanci v odôvodnení návrhu.

Viac k témam: Kontroly na hraniciach, Mimoriadna schôdza parlamentu, Nelegálna migrácia, Predseda parlamentu
Zdroj: SITA.sk – Kollár opäť zvolal mimoriadnu schôdzu, Smer a ďalší žiadajú obnoviť kontrolu na hraniciach s Maďarskom © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Dobrý pocit i vitamínový balíček: Union odmeňuje darcov krvi! Darcovstva sa dnes zúčastnili aj zamestnanci Unionu priamo v práci

Poslednú septembrovú stredu si zamestnanci a zamestnankyne Unionu spestrili špeciálnou dobročinnou aktivitou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *