Home / SLOVENSKO / Kollár opäť zvolal mimoriadnu schôdzu, Smer a ďalší žiadajú obnoviť kontrolu na hraniciach s Maďarskom

Kollár opäť zvolal mimoriadnu schôdzu, Smer a ďalší žiadajú obnoviť kontrolu na hraniciach s Maďarskom

14.9.2023 (SITA.sk) – Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) zvolal na utorok 19. septembra o 13:00 mimoriadnu schôdzu k návrhu na dočasné obnovenie kontrol na hranici s Maďarskom. Schôdza sa bude konať na žiadosť poslancov za strany Smer-SD, Hlas-SD a nezaradených poslancov okolo Tomáša Tarabu.

Svoj návrh odôvodňujú tým, že hranice Slovenska v súčasnosti prekračuje množstvo nelegálnych migrantov, o ktorých nič nevieme, uvádzajú vymyslené identifikačné údaje a čakajú na vystavenie potvrdenia o zotrvaní na území Slovenskej republiky často v neľudských podmienkach.

„Skupina poslancov zároveň upozorňuje na obrovské riziko zavedenia dočasných hraničných kontrol Rakúskom a Českou republikou, čo by v praxi znamenalo zotrvanie veľkého počtu nelegálnych migrantov, o ktorých nič nevieme, na území SR,“ uviedli poslanci v odôvodnení návrhu.

Viac k témam: Kontroly na hraniciach, Mimoriadna schôdza parlamentu, Nelegálna migrácia, Predseda parlamentu
Zdroj: SITA.sk – Kollár opäť zvolal mimoriadnu schôdzu, Smer a ďalší žiadajú obnoviť kontrolu na hraniciach s Maďarskom © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Podvodníci opäť úradujú, cielia na seniorov. Na čo si treba dať pozor?

Podvodníci kontaktujú svoje obete telefonicky, pričom sa vydávajú za falošných policajtov a pod vymyslenou legendou o páchateľoch trestnej činnosti, ktorí vás sledujú a chcú vás pripraviť o úspory, ponúkajú pomoc s riešením tejto situácie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *