Home / SLOVENSKO / Von der Leyenová predstavila zámery Európskej komisie vo výročnej správe, ocenil ich aj Wlachovský

Von der Leyenová predstavila zámery Európskej komisie vo výročnej správe, ocenil ich aj Wlachovský

13.9.2023 (SITA.sk) – Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Miroslav Wlachovský ocenil budúcoročné zámery Európskej komisie (EK).

Medzi ktoré patrí rozširovanie Európskej únie (EÚ), globálna bezpečnosť, sociálna oblasť a jednotný trh, zelená a digitálna tranzícia alebo rozšírenie ochrany pre ľudí utekajúcich z Ukrajiny. Tieto priority dnes predstavila predsedníčka EK Ursula von der Leyen vo svojej výročnej správe o stave Únie.

„Verím, že tak ako uplynulé štyri roky, aj posledný rok funkčného obdobia EK sa ponesie v znamení úspešného zavádzania iniciatív, ktoré Úniu posilnia a pripravia na budúcnosť,“ uviedol Wlachovský a osobitne vyzdvihol tému ďalšieho rozširovania EÚ.

„Plne sa stotožňujem s predsedníčkou Komisie, že posledné veľké rozšírenie spred dvadsiatich rokov, ktoré sa týkalo aj Slovenska, bolo úspešným príbehom. Som presvedčený, že nastal čas na jeho pokračovanie,“ dodal slovenský diplomat.

Viac k témam: Cudzinci z Ukrajiny, Minister zahraničných vecí, Predsedníčka Európskej komisie (EK)
Zdroj: SITA.sk – Von der Leyenová predstavila zámery Európskej komisie vo výročnej správe, ocenil ich aj Wlachovský © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Súd odročil dovolanie prokuratúry v neprospech dvojice z kauzy Judáš, Gašparovič neprišiel a podal námietku na Klimenta

Špeciálna prokuratúra dovolanie podala v neprospech odsúdených z dôvodu nesúhlasu s právnou kvalifikáciou konania dvojice zo strany Najvyššieho súdu SR.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *