Home / SLOVENSKO / Smer-SD, Hlas-SD a SNS chcú kontroly na hranici s Maďarskom, podali návrh na mimoriadnu schôdzu (video)

Smer-SD, Hlas-SD a SNS chcú kontroly na hranici s Maďarskom, podali návrh na mimoriadnu schôdzu (video)

13.9.2023 (SITA.sk) – Strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD), Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) a Slovenská národná strana (SNS) podajú návrh na zvolanie mimoriadnej schôdze Národnej rady SR k nelegálnej migrácii.

Obnovenie kontroly na hranici

Strany požadujú, aby vláda bezodkladne v súvislosti so zákonom o pobyte cudzincov nariadila dočasné obnovenie kontroly hranice Slovenska s Maďarskom, aby sa zabránilo priechodu migrantov na naše územie. Na stredajšej tlačovej besede to uviedol exminister vnútra a sedmička na kandidátke Smeru-SD Robert Kaliňák.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Začiatkom tohto týždňa sa poslanci pokúsili otvoriť mimoriadnu schôdzu k zrušeniu potreby vydávania potvrdení o zotrvaní na našom území migrantom zvolanú úradníckou vládou Ľudovíta Ódora.

Mimoriadnu schôdzu neotvorili

Parlament však nebol uznášaniaschopný, keď sa prezentovalo len 69 zákonodarcov. Na otvorenie schôdze je potrebná nadpolovičná väčšina, čiže 76.

Poslanci strany Smer-SD, niektorí poslanci Hlasu-SD a traja poslanci figurujúci na kandidátke SNS – Tomáš Taraba, Filip Kuffa a Štefan Kuffa sa však neprezentovali.

Viac k témam: Migranti, mimoriadna schôdza, Nelegálna migrácia, Predseda vlády
Zdroj: SITA.sk – Smer-SD, Hlas-SD a SNS chcú kontroly na hranici s Maďarskom, podali návrh na mimoriadnu schôdzu (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Stránka Hoaxy a Podvody sa podľa zakladateľa venuje hoaxom minimálne, ministerstvo sa bráni

Ministerstvo vnútra vyhlásilo v žiadnom prípade nepropagujú politickú stranu alebo ideológiu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *