Home / SVET / Počas záplav unikli v Číne desiatky krokodílov z chovnej stanice, odchytili ich zatiaľ len osem (video)

Počas záplav unikli v Číne desiatky krokodílov z chovnej stanice, odchytili ich zatiaľ len osem (video)

12.9.2023 (SITA.sk) – Z chovnej farmy v južnej Číne unikli v dôsledku záplav spôsobených tajfúnom Haikui desiatky krokodílov. Informuje o tom spravodajský portál BBC s odvolaním sa na čínske úrady.

Desiatky sú stále na slobode

Približne 75 krokodílov sa dalo na útek, keď sa vylialo jazero v meste Mao-ming v provincii Kuang-tung. Niektoré z nich sa podarilo chytiť, zatiaľ čo iné miestne úrady „z bezpečnostných dôvodov“ zastrelili alebo usmrtili elektrickým prúdom.

Čínske štátne médiá uvádzajú, že doteraz odchytili osem plazov a desiatky sú stále na slobode. Obyvateľov blízkych dedín preto vyzvali, aby zostali doma.

Tajfún Haikui

Tajfún Haikui viac ako týždeň sužoval južnú Áziu, pričom zasiahol Čínu, Hongkong, Taiwan a Japonsko. V južnej Číne v dôsledku tajfúnu, ktorý medzičasom zoslabol na tropickú búrku, no spôsobil zosuvy pôdy a záplavy, zahynulo sedem ľudí a ďalší traja sú nezvestní.

#Crocodiles on the loose in #China after escaping during #typhoon #flooding.#Crocodile #Maoming pic.twitter.com/OXyYR3wSw3— Dragonfly (@DragonflyTimes) September 12, 2023

Podľa úradov po záplavách uniklo 69 dospelých a šesť mladých krokodílov. V súvislosti s incidentom zatiaľ nehlásili žiadne obete. Denník Washington Post podľa BBC uvádza, že údajne ide o krokodíly siamské, sladkovodné plazy, ktoré môžu dorásť do dĺžky približne troch metrov.

V meste Mao-ming sa nachádza viacero krokodílích fariem, kde zvieratá chovajú pre kožu aj pre mäso.

Viac k témam: Krokodíl, Tajfún, Útek, Záplavy
Zdroj: SITA.sk – Počas záplav unikli v Číne desiatky krokodílov z chovnej stanice, odchytili ich zatiaľ len osem (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Nemecká polícia zastrelila muža, ktorý zabil jedného človeka a ďalších troch zranil

Muž napadol skupinu ľudí, ktorá sa pozerala na vysielanie zápasu v rámci Majstrovstiev Európy vo futbale.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *