Home / SLOVENSKO / Na Národnú púť do Šaštína príde štátny sekretár Vatikánu Pietro Parolin, bude celebrovať slávnostnú omšu

Na Národnú púť do Šaštína príde štátny sekretár Vatikánu Pietro Parolin, bude celebrovať slávnostnú omšu

11.9.2023 (SITA.sk) – Národná púť k Sedembolestnej Panne Márii, patrónke Slovenska, vyvrcholí v pútnickom mestečku Šaštín – Stráže v okrese Senica v piatok 15. septembra svätou omšou pred bazilikou o 10:30.

Hlavným celebrantom a kazateľom bude štátny sekretár Vatikánu kardinál Pietro Parolin. Ten podľa Konferencie biskupov Slovenska okrem Šaštína navštívi aj Bratislavu, Košice a Klokočov.

Pútnická svätá omša na záver

Národná púť v Šaštíne sa začína už vo štvrtok 14. septembra večerným programom, v piatok pokračuje od skorých ranných hodín.

Po slávnostnej svätej omši bude nasledovať program pre rodiny s deťmi, ďalej hudobný program so Slovenským speváckym zborom Adoremus, Miroslavom Dvorským a ďalšími účinkujúcimi.

Program púte ukončí v sobotu o 10:30 pútnická svätá omša. Železničná spoločnosť Slovensko vypraví pri príležitosti Národnej púte zo Zlatých Moraviec do Šaštína mimoriadny vlak.

Patrónka Slovenska

Katolícka cirkev na Slovensku si pripomína sviatok Sedembolestnej Panny Márie, patrónky Slovenska, 15. septembra.

Národnou svätyňou Sedembolestnej Panny Márie na Slovensku sa stal chrám v Šaštíne. Šaštín je starobylým pútnickým miestom.

Prvá zmienka o sviatku Sedembolestnej Panny Márie pochádza z roku 1412, keď bola spomenutá na cirkevnom sneme v Kolíne nad Rýnom.

Pre celú cirkev ho ustanovil až pápež Benedikt XIII. v roku 1727 a zároveň povolil, aby sa Panna Mária Sedembolestná uctievala ako patrónka Slovenska. Slováci k nej oddávna prechovávali osobitnú úctu a dôveru v trápeniach.

Viac k témam: Cirkev, Národná púť, Púť v Šaštíne, Sedembolestná Panna Mária
Zdroj: SITA.sk – Na Národnú púť do Šaštína príde štátny sekretár Vatikánu Pietro Parolin, bude celebrovať slávnostnú omšu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Plienky Lupilu pomohli stovkám vážne chorých detí

V rámci projektu "Od začiatku v dobrých rukách” prerozdelil Lidl už 600 000 €.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *