Home / SVET / Ukrajinské špeciálne sily dostali pod kontrolu štyri ťažobné plošiny v Čiernom mori

Ukrajinské špeciálne sily dostali pod kontrolu štyri ťažobné plošiny v Čiernom mori

11.9.2023 (SITA.sk) – Ukrajina získala kontrolu nad štyrmi ťažobnými plošinami pri okupovanom polostrove Krym.

Ukrajinská vojenská rozviedka uviedla, že takzvané Bojkove veže na ťažbu ropy a plynu, ktoré Rusko okupovalo od roku 2015, získali späť pri mimoriadnej operácii zahŕňajúcej aj boj s ruskou stíhačkou. Informuje o tom spravodajský portál Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Rusko od začiatku plnohodnotnej invázie Ukrajiny plošiny používalo na vojenské účely, konkrétne ako pristávacie plochy pre vrtuľníky a pre nasadenie radarov.

Ukrajinská rozviedka informovala, že počas operácie sa špeciálnym silám podarilo získať „cenné trofeje“ – zásobu munície pre helikoptéry i radarový systém Neva, ktorý dokáže sledovať pohyb lodí v Čiernom mori.

V jednej fáze operácie sa špeciálne sily v člnoch dostali do stretu s ruskou stíhačkou S-30, informovala rozviedka. Lietadlo podľa nej zasiahli a bolo nútené sa stiahnuť.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Ukrajinské špeciálne sily dostali pod kontrolu štyri ťažobné plošiny v Čiernom mori © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Slovensko a Poľsko sa chcú podieľať na obnove Ukrajiny, ministri rokovali aj o posilnení spolupráce vo V4

Juraj Blanár rokoval s poľským ministrom zahraničných vecí o posilnení spolupráce v rámci V4 a pomoci východnému susedovi.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *