Home / SLOVENSKO / Prezidentka Čaputová vyzýva ľudí, aby si pamätali nebezpečenstvo nenávistných myšlienok, ktoré vedú k obetiam (foto)

Prezidentka Čaputová vyzýva ľudí, aby si pamätali nebezpečenstvo nenávistných myšlienok, ktoré vedú k obetiam (foto)

9.9.2023 (SITA.sk) – Doba, ktorú dnes žijeme je opäť veľmi ťažká, cítime napätie a vo verejnom priestore sa znovu objavujú slová plné nenávisti, ktorým predchádzajú nenávistné myšlienky.

Prosím, pamätajme na to, aké môžu byť nebezpečné, že môžu viesť až k nenávistným skutkom, na ktoré nikdy nebude ospravedlnenie, uviedla prezidentka Zuzana Čaputová počas návštevy Múzea holokaustu v Seredi.

Ako povedala, v sobotu Pamätný deň obetí holokaustu a rasového násilia si pripomíname desaťtisíce nevinných mužov, žien a detí zavraždených fašistickým režimom.

„Počas pietnej spomienky v Seredi sa mi pri počúvaní príhovorov preživších objavoval smutný obraz. Všetkému tomu vraždeniu a násiliu predchádzala najskôr nenávistná myšlienka, neskôr nenávistné slová, ktoré potom viedli k nenávistným skutkom a k obetiam. Urobme v našom občianskom spolunažívaní, v našich verejných vyjadreniach a pri výchove našich detí všetko pre to, aby sa hrôzy, aké si dnes pripomíname, už nikdy nezopakovali. Pamätajme!“, vyzvala prezidentka.

Viac k témam: Fašizmus, Holokaust, Pamätný deň obetí holokaustu a rasového násilia, Prezidentka SR, Rasizmus
Zdroj: SITA.sk – Prezidentka Čaputová vyzýva ľudí, aby si pamätali nebezpečenstvo nenávistných myšlienok, ktoré vedú k obetiam (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Volič poškodil urnu na nepoužité hlasovacie lístky, z volebnej miestnosti ho vyviedla polícia

V okrese Zlaté Moravce volič nechcel odovzdať nepoužité hlasovacie lístky, následne do schránky udrel päsťou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *