Home / SVET / Európska Únia uvalila sankcie na šesť osôb, týkajú sa porušovania ľudských práv na okupovanom Kryme

Európska Únia uvalila sankcie na šesť osôb, týkajú sa porušovania ľudských práv na okupovanom Kryme

8.9.2023 (SITA.sk) – Rada Európskej únie (EÚ) uvalila reštriktívne opatrenia na šiestich jednotlivcov zodpovedných za porušenia ľudských práv v Rusku a na ruskom okupovaných územiach Ukrajiny.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Odsúdený na šesť rokov

Sankcionovaní sú prokurátori a sudcovia, ako aj dvaja členovia ruskej Federálnej bezpečnostnej služby (FSB). Rada o tom informuje na svojej webstránke.

Sankcionovaní sudcovia a prokurátori sú aktívni na súdoch zriadených okupačnými silami na nelegálne anektovanom Kryme. Zúčastnili sa na politicky motivovanom súdnom konaní proti novinárovi Vladyslavovi Jesypenkovi, ktorý bol odsúdený na šesť rokov väzenia, a Krymskému Tatárovi Narimanovi Dželjalovovi.

Sankcie v oblasti ľudských práv

Členovia FSB sa buď podieľali na mučení Vladyslava Jesypenka, alebo viedli vyšetrovanie jeho prípadu. Rovnako aj členov krymskotatárskej komunity a Jehovových svedkov na Kryme.

Reštriktívne opatrenia uvalila v rámci globálneho režimu sankcií v oblasti ľudských práv. Ten už uplatňujú dovedna na 67 jednotlivcov a 20 subjektov. Sankcie zahŕňajú zmrazenie majetku, zákaz sprístupňovania fondov a zákaz cestovania.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v septembri 2023 (fotografie)

Viac k témam: Európske sankcie, Krym, Ľudské práva, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Európska Únia uvalila sankcie na šesť osôb, týkajú sa porušovania ľudských práv na okupovanom Kryme © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Pri Moskve sa zrútilo dopravné lietadlo, zomreli traja členovia posádky

Stroj vyštartoval zo závodu na výrobu lietadiel v meste Luchovicy, kde ho opravovali.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *