Home / SVET / Ruský útok zasiahol budovu polície v meste Kryvyj Rih, jeden človek zahynul a ďalších 32 bolo zranených

Ruský útok zasiahol budovu polície v meste Kryvyj Rih, jeden človek zahynul a ďalších 32 bolo zranených

8.9.2023 (SITA.sk) – Pri piatkovom ruskom útoku na administratívnu budovu v ukrajinskom meste Kryvyj Rih zahynul jeden človek a najmenej 32 ľudí utrpelo zranenia. Ako referuje web Ukrajinská pravda, na komunikačnej platforme Telegram o tom informovali viacerí ukrajinskí predstavitelia.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Kryvyj Rih. Nálet na centrum mesta. Jedna z policajných administratívnych budov bola zničená. V dôsledku ruského útoku zahynul policajt,“ uviedol ukrajinský minister vnútra Ihor Klymenko.

Podľa šéfa vojenskej administratívy Dnipropetrovskej oblasti Serhija Lysaka väčšina zranených má iba menšie alebo stredne vážne zranenia, no niektorí utrpeli aj vážnejšie.

Poškodené boli tri administratívne budovy a sedem obytných budov. Požiar, ktorý vypukol v garážach, je momentálne pod kontrolou.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v septembri 2023 (fotografie)

Viac k témam: Dnipropetrovská oblasť, Požiar, rusko-ukrajinský konflikt, ruský útok, ukrajinský minister vnútra, Zahraničie, Zranení
Zdroj: SITA.sk – Ruský útok zasiahol budovu polície v meste Kryvyj Rih, jeden človek zahynul a ďalších 32 bolo zranených © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Samit NATO priniesol dôležité závery aj pre Slovensko, kľúčové je zabezpečenie obrany východného krídla Aliancie

Na samite sa zúčastnili minister obrany, prezident Peter Pellegrini aj minister zahraničných vecí.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *