Home / SVET / Pentagon oznámil nový balík vojenskej pomoci pre Ukrajinu v hodnote 600 miliónov dolárov

Pentagon oznámil nový balík vojenskej pomoci pre Ukrajinu v hodnote 600 miliónov dolárov

8.9.2023 (SITA.sk) – Spojené štáty vo štvrtok oznámili nový balík dlhodobej pomoci Ukrajine v hodnote 600 miliónov dolárov, ktorý poskytne Kyjevu financie na celý rad zbraní a ďalšieho vybavenia.

Udialo sa tak deň po tom, ako americký minister zahraničných vecí Antony Blinken navštívil Ukrajinu a sľúbil jej ďalšiu vojenskú a humanitárnu pomoc za miliardu dolárov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Deň predtým zároveň USA oznámili nový balík vojenskej pomoci pre Ukrajinu v hodnote 175 miliónov dolárov, ktorý zahŕňa muníciu s ochudobneným uránom.

Balík v hodnote 600 miliónov dolárov pôjde na Ukrajinu prostredníctvom Iniciatívy na pomoc Ukrajine (USAI). Bude zahŕňať vybavenie na rozšírenie ukrajinského systému protivzdušnej obrany, delostreleckú muníciu, zariadenia na elektronický boj, demolačnú muníciu na odstraňovanie prekážok či zariadenia na odmínovanie.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v septembri 2023 (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Vojenská pomoc Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – Pentagon oznámil nový balík vojenskej pomoci pre Ukrajinu v hodnote 600 miliónov dolárov © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Riziko rozsiahlej ruskej ofenzívy je menšie, posily nasadzujú po častiach na roztiahnutý front

Rusko začalo zapájať jednotlivé jednotky svojej novovytvorenej 25. kombinovanej armády do boja na Ukrajine ako posily, čo redukuje pravdepodobnosť novej rozsiahlej ruskej ofenzívy v blízkej budúcnosti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *