Home / SLOVENSKO / Stredoslovenská vodárenská spoločnosť vyhlásila generálny pardon pre nelegálnych odberateľov služieb

Stredoslovenská vodárenská spoločnosť vyhlásila generálny pardon pre nelegálnych odberateľov služieb

7.9.2023 (SITA.sk) – Stredoslovenská vodárenská prevádzková spoločnosť, a.s. Banská Bystrica (StVPS) od piatka 8. septembra vyhlasuje generálny pardon pre nelegálnych odberateľov jej služieb s platnosťou do 30. novembra.

Ako informuje StVPS na svojich webových stránkach, spoločnosť začína v rámci svojej pôsobnosti s podrobnou kontrolou odberných miest, ktoré sú pripojené na verejný vodovod alebo verejnú kanalizáciu, avšak nemajú uzavretú zmluvu a za uskutočnené plnenia dodávateľovi neplatia.

Príležitosť vyhnúť sa pokutám

Keďže spoločnosť chce dať takýmto subjektom príležitosť, aby sa prihlásili a odo dňa prihlásenia uzavreli s dodávateľom zmluvu a vyhli sa tak zvýšeným poplatkom a pokutám po tom, keď takéto nelegálne pripojenie odhalí, vyhlasuje od 8. septembra do 30. novembra 2023 generálny pardon.

Ak do uvedeného termínu nedôjde k legalizácii pripojenia uzavretím zmluvného vzťahu na príslušnom zákazníckom centre a kontrolou bude potvrdené pripojenie či už na verejný vodovod alebo verejnú kanalizáciu, prípadne odberateľ odvádza vody z povrchového odtoku do verejnej kanalizácie bez spoplatnenia, alebo využíva vlastnú studňu, z ktorej bez zaplatenia odvádza vody do verejnej kanalizácie, dôjde aj k vyčísleniu škody pre konkrétneho odberateľa,“ informuje StVPS.

Trestný čin

V prípade, že odberateľ má uzavretú zmluvu na dodávku vody, avšak za odvádzanie odpadovej vôd do verejnej kanalizácie neplatí, dodávateľ si uplatní aj príslušnú pokutu v zmysle všeobecných obchodných podmienok.

Takéto konanie odberateľa je kvalifikované ako trestný čin, preto reálne hrozí aj trestnoprávna zodpovednosť v zmysle trestného zákona,“ dodáva spoločnosť, ktorá verí, že vyhlásením generálneho pardonu budú subjekty motivované k uzavretiu zmluvného vzťahu.

Viac k témam: Dodávka vody, Generálny pardon, Kanalizácia, Vodovod
Zdroj: SITA.sk – Stredoslovenská vodárenská spoločnosť vyhlásila generálny pardon pre nelegálnych odberateľov služieb © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Minister Raši sa neobáva rozpadu vládnej koalície, ak by Pellegrini úspešne kandidoval na post prezidenta

Zdôraznil, že stranu Hlas budovali pre to, aby vytrvala roky a nie pre to, aby vydržala jedny voľby.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *