Home / SLOVENSKO / Partner prezidentky Čaputovej pricestoval na Ukrajinu, Rizman vystúpi na samite aj s hercom Richardom Gereom

Partner prezidentky Čaputovej pricestoval na Ukrajinu, Rizman vystúpi na samite aj s hercom Richardom Gereom

6.9.2023 (SITA.sk) – Partner slovenskej prezidentky Zuzany Čaputovej Juraj Rizman pricestoval na Ukrajinu. Pozvala ho prvá dáma Ukrajiny Olena Zelenská.

Samit prvých dám a pánov

Rizman sa zúčastní na treťom samite prvých dám a pánov v Kyjeve, a to spolu s partnermi a partnerkami ďalších európskych lídrov a líderiek.

Ako ďalej informoval Čaputovej hovorca Martin Strižinec, témou samitu bude duševné zdravie, diskusie sa budú týkať napríklad vplyvu vojny na duševné zdravie, ale aj rovnováhy medzi odolnosťou a krehkosťou duševného zdravia či problémom mladej generácie.

Vystúpi aj herec Richard Gere

Spolu s Rizmanom je na Ukrajine aj splnomocnenec vlády pre rozvoj občianskej spoločnosti Filip Vagač. Sprevádza ich riaditeľ Ligy za duševné zdravie Andrej Vršanský. Liga plánuje rozširovať svoje aktivity aj na Ukrajinu.

„Na samite sa okrem ďalších pozvaných hostí z radov expertov na duševné zdravie zúčastnia aj prvé dámy Českej republiky, Litvy či Estónska Eva Pavlová, Diana Nausėdienė a Sirje Karis, či manžel slovinskej prezidentky Aleš Musar. Jeden z panelov samitu bude moderovať britský herec Stephen Fry a v ďalšom paneli spolu s Jurajom Rizmanom vystúpi aj americký herec Richard Gere – obaja herci sú známi osvetou v oblasti duševného zdravia a popularizáciou tejto dôležitej témy,“ priblížil Strižinec.

Doplnil, že Rizman bude mať i ďalší program, súvisiaci s povojnovou obnovou Ukrajiny a humanitárnymi projektmi, na ktorých participuje i Slovensko a slovenské mimovládne organizácie.

Viac k témam: oficiálna návšteva, Prezidentka SR, samit
Zdroj: SITA.sk – Partner prezidentky Čaputovej pricestoval na Ukrajinu, Rizman vystúpi na samite aj s hercom Richardom Gereom © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Šimečka: Vláda teraz opravuje to, na čo opozícia v súvislosti s novelou Trestného zákona mesiace upozorňovala (video)

Šimečka uviedol, že sa na mimoriadnej schôdzi v strede leta stretávajú pre babráctvo a amaterizmus vlády Roberta Fica.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *