Home / SLOVENSKO / Slovenskí hasiči sa po desiatich dňoch pomoci pri hasení lesných požiarov v Grécku vrátili späť

Slovenskí hasiči sa po desiatich dňoch pomoci pri hasení lesných požiarov v Grécku vrátili späť

5.9.2023 (SITA.sk) – Slovenskí hasiči sa po 10 dňoch nepretržitej pomoci pri hasení rozsiahlych lesných požiarov v Grécku vrátili na Slovensko.

Ako informoval tlačový odbor ministerstva vnútra, na pomoc Grécku bolo vyslaných 39 hasičov so 14 kusmi hasičskej techniky, zaradených v module pozemného hasenia lesných požiarov GFFF-V.

Viacerí hasiči z uvedeného modulu boli na pomoc Grécku vyslaní opakovane.

Slovenskí hasiči v úzkej spolupráci s kolegami zo zahraničia zasahovali najmä v boji proti šíriacim sa požiarom a zabezpečovali dodávku vody. Prácu im komplikovali najmä vysoké teploty, hornatý terén, vietor a nedostatok vody.

Ako uviedla generálna riaditeľka Sekcie krízového riadenia MV SR Michaela Kaňová, išlo o piate vyslanie v rámci mechanizmu Európskej únie v oblasti civilnej ochrany. Hasiči sa po návrate presunuli do nemocnice, kde boli podrobení lekárskej prehliadke.

Viac k témam: Hasiči, Lesné požiare v Grécku
Zdroj: SITA.sk – Slovenskí hasiči sa po desiatich dňoch pomoci pri hasení lesných požiarov v Grécku vrátili späť © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Prichádza nová generácia unikátnych skladačiek Galaxy Z, ako aj najmodernejších hodiniek a slúchadiel od Samsungu s umelou inteligenciou

Spoločnosť Samsung predstavuje najmodernejšie skladacie telefóny Samsung Galaxy Z Fold6 a Z Flip6, hodinky Galaxy Watch7 a Galaxy Watch Ultra, ako aj slúchadlá Galaxy Buds3 a Galaxy Buds3 Pro.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *