Home / SLOVENSKO / Väčšina Slovákov žiada sprísniť boj proti nelegálnej migrácii, nadpriemerne voliči Republiky a Smeru

Väčšina Slovákov žiada sprísniť boj proti nelegálnej migrácii, nadpriemerne voliči Republiky a Smeru

5.9.2023 (SITA.sk) – Budúca vláda by mala sprísniť boj proti nelegálnej migrácii. Myslí si to 77,7 percenta občanov Slovenska, z toho 56,3 percenta opýtaných deklarovala, že by to vláda mala spraviť určite a 21,4 percenta uviedlo, že by to asi mala spraviť.

Vyplynulo to z prieskumu agentúry Ako pre reláciu televízie JOJ 24 Volebná encyklopédia Slovenska. Agentúra robila prieskum od 7. do 14. augusta na vzorke 1 000 respondentov.

To, že by budúca vláda nemala sprísniť boj proti nelegálnej migrácii si myslí 17,1 percenta respondentov, z toho 5,8 percenta uviedlo, že by určite nemala a 11,3 percenta opýtaných uviedlo, že by asi nemala.

Ako z prieskumu ďalej vyplynulo, za sprísnenie boja proti nelegálnej migrácii sú skôr muži, respondenti starší ako 50 rokov, ľudia so stredoškolským vzdelaním s maturitou, obyvatelia Banskobystrického, Nitrianskeho, Trnavského, Košického a Trenčianskeho kraja, občania inej ako slovenskej národnosti a výrazne nadpriemerne voliči strán Republika, Smer-SD a SNS a nadpriemerne aj voliči Sme rodina a Hlas-SD.

Viac k témam: Nelegálna migrácia, Predčasné voľby na Slovensku 2023, Prieskum
Zdroj: SITA.sk – Väčšina Slovákov žiada sprísniť boj proti nelegálnej migrácii, nadpriemerne voliči Republiky a Smeru © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Plienky Lupilu pomohli stovkám vážne chorých detí

V rámci projektu "Od začiatku v dobrých rukách” prerozdelil Lidl už 600 000 €.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *