Home / SLOVENSKO / Nelegálni migranti sa na Slovensku nedopustili ani priestupku a nechcú tu zostať, reaguje polícia na všeobecný rozruch

Nelegálni migranti sa na Slovensku nedopustili ani priestupku a nechcú tu zostať, reaguje polícia na všeobecný rozruch

3.9.2023 (SITA.sk) – Policajný zbor doteraz nezaznamenal žiadny trestný čin alebo priestupok, ktorého by sa migranti na našom území dopustili.

Policajné prezídium to uvádza v stanovisku s tým, že chce ubezpečiť každého spoluobčana, že sú nasadené všetky sily a prostriedky pre zabezpečenie poriadku a bezpečnosti v súvislosti s nelegálnou migráciou.

Spoločné hliadky s Maďarmi

Problém nelegálnej migrácie nie je podľa polície len problémom Slovenska, ale potýkajú sa s ním krajiny v celom európskom priestore. Zároveň policajný zbor požiadal občanov o strpenie.

Migranti totiž podľa polície utekajú pred vojnou a putujú ďalej na západ, pričom na našom území zostať nechcú a zotrvávajú tu len na nevyhnutný čas, počas ktorého prechádzajú kontrolou v našich a európskych systémoch.

„V boji s nelegálnou migráciou prijímame aj ďalšie kroky, okrem iného napríklad prezident Policajného zboru Štefan Hamran a veliteľ Celoštátneho hlavného veliteľstva polície Maďarska János Balogh vo štvrtok 31. augusta podpísali doplnené znenie Dohody medzi Prezídiom Policajného zboru Ministerstva vnútra SR a Celoštátnym hlavným veliteľstvom polície Maďarska o vytvorení spoločných hliadok na území Maďarska v rámci spoločných operácií,“ uviedla polícia.

Novela tejto dohody podľa policajtov rozširuje pôsobenie spoločných hliadok oboch štátov na území Maďarska, čím sa umožní zintenzívnenie a zefektívnenie spolupráce najmä v oblasti boja proti nelegálnej migrácii prichádzajúcej na územie Maďarska a následne Slovenska zo západobalkánskej trasy.

Riešenia na úrovni Únie

„Pre doplnenie uvádzame, že situáciu naďalej monitorujeme a podnikáme kroky aj na medzinárodnej úrovni, aby sme dostali tento problém do povedomia aj v európskom spoločenstve, pretože iba spoločnými a systematickými riešeniami v rámci celej Európskej únie je možné problém v oblasti nelegálnej migrácie riešiť,“ zdôraznil Policajný zbor.

Ako sa ďalej uvádza v stanovisku policajného prezídia, pokiaľ ide o medializované informácie o ukončení služobného pomeru riaditeľa Úradu hraničnej a cudzineckej polície, polícia k tomu zaujme stanovisko na budúcotýždňovej tlačovej konferencii.

Viac k témam: Migranti, Nelegálna migrácia, Utečenci
Zdroj: SITA.sk – Nelegálni migranti sa na Slovensku nedopustili ani priestupku a nechcú tu zostať, reaguje polícia na všeobecný rozruch © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Auto skončilo vo vodnej nádrži v Suchej nad Parnou, polícia v ňom našla človeka bez známok života

Policajti sa budú okolnosťami tragédie ďalej zaoberať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *