Home / SLOVENSKO / Polícia vykonala pátraciu akciu v Bratislavskom kraji, počas nej skontrolovali 340 osôb

Polícia vykonala pátraciu akciu v Bratislavskom kraji, počas nej skontrolovali 340 osôb

2.9.2023 (SITA.sk) – Policajti krajskej kriminálky vykonali pátraciu akciu v Bratislavskom kraji. Akcia sa uskutočnila vo štvrtok 31. augusta a jej cieľom bolo pátranie po osobách a veciach pochádzajúcich z trestnej činnosti.

Do akcie bolo zapojených niekoľko desiatok príslušníkov viacerých útvarov bratislavskej polície, ktorí sa zamerali na kontrolu najmä miest, kde sa zdržujú osoby bez domova, napríklad okolie Hlavnej stanice v Bratislave, okolie Stavbárskej ulice či tzv. Pentagonu.

Vypátrali sedem osôb

Počas akcie skontrolovali celkovo 340 osôb. Vypátrali sedem osôb, pričom v dvoch prípadoch išlo o osoby v pátraní, v jednom prípade išlo o obvinenú osobu, na jedného bol vydaný príkaz na zatknutie, na jedného bol vydaný príkaz na dodanie do výkonu trestu odňatia slobody a v dvoch prípadoch išlo o nezvestné osoby.

Informoval o tom hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Michal Szeiff.

Žena s dieťaťom v odpadkoch

Ako polícia ďalej informovala, počas akcie bolo predvedených 27 migrantov. Jedna osoba dobrovoľne policajtom vydala plastové vrecko s obsahom kryštalickej látky, o ktorej sa vyjadrila že ide o pervitín.

„Pri kontrole opustenej budovy na Žabotovej ulici v Bratislave bola nájdená žena spiaca v odpadkoch s jednoročným bábätkom. Na miesto boli privolaní pracovníci sociálnej kurately ÚPSVAR, ktorí na mieste konštatovali že dieťa nejaví známky podvýživy a nebolo potrebné zabezpečiť jeho ošetrenie v zdravotníckom zariadení. Žena spolu s dieťaťom boli odovzdané do starostlivosti ÚPSVAR,“ uzavrela polícia.

Viac k témam: Pátracia akcia
Zdroj: SITA.sk – Polícia vykonala pátraciu akciu v Bratislavskom kraji, počas nej skontrolovali 340 osôb © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ficov atentátnik Juraj Cintula putuje do väzby, sudca sa stotožnil s návrhom prokurátorky (video+foto)

Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu neprijal písomný sľub obvineného.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *