Home / SVET / Počas streľby v Náhornom Karabachu zahynuli traja arménski vojaci

Počas streľby v Náhornom Karabachu zahynuli traja arménski vojaci

2.9.2023 (SITA.sk) – Arménske ministerstvo obrany uviedlo, že traja vojaci zahynuli pri piatkovej streľbe z územia Azerbajdžanu.

Pôvodné správy hovorili o štyroch mŕtvych a jednom zranenom vojakovi, no ministerstvo neskôr oznámilo, že jedného z tých, o ktorých sa predpokladalo, že zomreli, sa podarilo oživiť.

Azerbajdžan obviňuje Arménsko

Ministerstvo uviedlo, že arménske pozície boli zasiahnuté v blízkosti dedín Sotk a Norbak, ktoré sú asi osem kilometrov od hranice.

Azerbajdžanské ministerstvo obrany zase uviedlo, že arménske sily v oblasti ostreľovali pozície v Azerbajdžane a že Arménsko privádza do oblasti viac vojakov.

Medzi Azerbajdžanom a Arménskom už desaťročia trvá konflikt o Náhorný Karabach, ktorý leží na území Azerbajdžanu, ale od skončenia vojny v roku 1994 bol pod kontrolou etnických arménskych síl podporovaných Arménskom.

Na mier dohliadajú Rusi

Počas bojov o región z jesene 2020 Azerbajdžan prevzal kontrolu nad veľkými časťami Náhorného Karabachu a okolitých oblastí, ktoré desaťročia ovládali separatisti.

Rusko vtedy sprostredkovalo dohodu o prímerí a vyslalo takmer 2 000 členov mierových jednotiek, ktorí majú dozerať na dodržiavanie dohody. Rusko odvtedy čelí neustálej kritike za nečinnosť svojich mierových síl.

Viac k témam: Náhorný Karabach
Zdroj: SITA.sk – Počas streľby v Náhornom Karabachu zahynuli traja arménski vojaci © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Briti zvažujú presun výcviku vojakov na Ukrajinu, pre Rusov budú inštruktori legálnym cieľom, tvrdí Medvedev

Spojené kráľovstvo a ostatní členovia NATO sa doteraz vyhýbali zriadeniu vojenskej prítomnosti na Ukrajine, aby znížili riziko priameho konfliktu s Ruskom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *