Home / SVET / Počas streľby v Náhornom Karabachu zahynuli traja arménski vojaci

Počas streľby v Náhornom Karabachu zahynuli traja arménski vojaci

2.9.2023 (SITA.sk) – Arménske ministerstvo obrany uviedlo, že traja vojaci zahynuli pri piatkovej streľbe z územia Azerbajdžanu.

Pôvodné správy hovorili o štyroch mŕtvych a jednom zranenom vojakovi, no ministerstvo neskôr oznámilo, že jedného z tých, o ktorých sa predpokladalo, že zomreli, sa podarilo oživiť.

Azerbajdžan obviňuje Arménsko

Ministerstvo uviedlo, že arménske pozície boli zasiahnuté v blízkosti dedín Sotk a Norbak, ktoré sú asi osem kilometrov od hranice.

Azerbajdžanské ministerstvo obrany zase uviedlo, že arménske sily v oblasti ostreľovali pozície v Azerbajdžane a že Arménsko privádza do oblasti viac vojakov.

Medzi Azerbajdžanom a Arménskom už desaťročia trvá konflikt o Náhorný Karabach, ktorý leží na území Azerbajdžanu, ale od skončenia vojny v roku 1994 bol pod kontrolou etnických arménskych síl podporovaných Arménskom.

Na mier dohliadajú Rusi

Počas bojov o región z jesene 2020 Azerbajdžan prevzal kontrolu nad veľkými časťami Náhorného Karabachu a okolitých oblastí, ktoré desaťročia ovládali separatisti.

Rusko vtedy sprostredkovalo dohodu o prímerí a vyslalo takmer 2 000 členov mierových jednotiek, ktorí majú dozerať na dodržiavanie dohody. Rusko odvtedy čelí neustálej kritike za nečinnosť svojich mierových síl.

Viac k témam: Náhorný Karabach
Zdroj: SITA.sk – Počas streľby v Náhornom Karabachu zahynuli traja arménski vojaci © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Mier za ruských podmienok nebude znamenať koniec ľudského utrpenia, uviedla estónska premiérka Kallasová

Kallasová priznala, že západných spojencov treba čoraz viac presviedčať o potrebe podpory Ukrajiny.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *