Home / SVET / Rusko uviedlo do stavu bojovej pripravenosti medzikontinentálne balistické rakety Sarmat, unesú najmenej desať hlavíc

Rusko uviedlo do stavu bojovej pripravenosti medzikontinentálne balistické rakety Sarmat, unesú najmenej desať hlavíc

1.9.2023 (SITA.sk) – Rusko uviedlo do stavu bojovej pripravenosti medzikontinentálne balistické rakety Sarmat, ktoré sú schopné niesť desať alebo viac jadrových hlavíc. Referuje o tom web news.sky.com s odvolaním sa na ruské štátne médiá.

Raketa, známa aj pod názvom „Satan II“, je teraz pripravená na použitie, uviedol podľa agentúry RIA Novosti šéf ruskej vesmírnej agentúry Roskosmos Jurij Borisov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Sarmat je jednou zo šiestich nových ruských strategických zbraní, ktoré v roku 2018 predstavil ruský prezident Vladimir Putin.

Raketa na tekutý pohon má 35 metrov a dolet 18-tisíc kilometrov. Je schopná uniesť prinajmenšom spomenutých desať hlavíc, ktoré môžu byť aj jadrové, pričom každú možno namieriť na iný cieľ.

Viac k témam: Raketa RS-28 Sarmat, rusko-ukrajinský konflikt, Satan II
Zdroj: SITA.sk – Rusko uviedlo do stavu bojovej pripravenosti medzikontinentálne balistické rakety Sarmat, unesú najmenej desať hlavíc © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Mobilizácia prebieha „podľa plánu“, ale nie je dostatok výcvikových zariadení, hovorí Zelenskyj

Ukrajinci už cvičia v rámci Ukrajinskej légie v Poľsku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *