Home / SLOVENSKO / Fico označil Ústavu SR za civilnú bibliu, porušovanie svedčí o rešpekte politických síl voči vlasti (video)

Fico označil Ústavu SR za civilnú bibliu, porušovanie svedčí o rešpekte politických síl voči vlasti (video)

1.9.2023 (SITA.sk) – Ústava má spoločnosti slúžiť ako civilná biblia. Pri príležitosti dnešného Dňa Ústavy SR to povedal predseda strany Smer-SD Robert Fico.

Zachovanie ducha spoločnosti

Pripomenul, že v Preambule ústavy sa hovorí o stáročných skúsenostiach zo zápasov o štátnosť, o Slovenskom národnom povstaní, o mieri, či zvrchovanosti.

Obsahuje podľa neho odkazy, ktoré odrážajú historické, politické, či kultúrne skúsenosti nášho národa, ktoré sú v skutku jedinečné a pre zachovanie ducha našej spoločnosti podstatné.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

„Tieto odkazy sú však dnes pošliapavané porušovaním Ústavy SR na každodennej báze. Len za posledný rok evidujeme 30 rozhodnutí Ústavného súdu SR o porušovaní nášho najvyššieho legislatívneho dokumentu. Svedčí to o „rešpekte“ niektorých politických síl k našej vlasti a ku všetkým občanom, ktorí ju budovali a ktorí tvoria náš národ,“ povedal Fico.

Dodržiavanie Ústavy SR

Dodal, že je nutné, aby sa Slovensko v najbližších mesiacoch a rokoch vrátilo k dodržiavaniu Ústavy SR. Piatkový deň by mal byť podľa predsedu Smeru mementom, že život, ktorým spoločnosť žije v posledných rokoch, nie je tým životom, za ktorým sme chceli smerovať.

„Nikdy však nie je všetkým dňom koniec a v strane Smer – slovenská sociálna demokracia veríme, že sa na Slovensko po 30. septembri vráti pokoj, stabilita, dôstojnosť a suverenita,“ dodal Fico.

Viac k témam: Deň Ústavy SR, Predseda strany Smer-SD, Ústava SR
Zdroj: SITA.sk – Fico označil Ústavu SR za civilnú bibliu, porušovanie svedčí o rešpekte politických síl voči vlasti (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Kontroverzná vyhliadková veža Tatras Tower na Štrbskom Plese má nového prevádzkovateľa. Plánuje vlatníctvo aj presun z Tatier

Vyhliadkovú vežu pre verejnosť otvorili v roku 2021, je jednou z najvyšších v Európe.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *