Home / SLOVENSKO / Študentská rada vysokých škôl opätovne apeluje na predsedu SNS Danka, chcú aby sa vzdal titulu

Študentská rada vysokých škôl opätovne apeluje na predsedu SNS Danka, chcú aby sa vzdal titulu

27.8.2023 (SITA.sk) – Študentská rada vysokých škôl (ŠRVŠ) apeluje na predsedu Slovenskej národnej strany (SNS) Andreja Danka, aby sa vzdal titulu.

„Na problém plagiátorstva v dizertačnej práci pána Andreja Danka opakovane upozorňujeme, no aj napriek zmene zákona nedošlo k vzdaniu sa titulu zo strany pána predsedu SNS,“ uviedli zástupcovia študentov v statuse na sociálnej sieti. Šéfovi národniarov predpripravili aj potrebné tlačivo, ktoré stačí len podpísať, a plánujú ho zaslať na adresu SNS a pre istotu aj na ich e-mail.

„Veríme, že tentokrát sa pán Danko vzdá titulu a dokáže, že k vysokým školám, vzdelaniu a vzdelanosti, študentom a študentkám stavia s úctou, zodpovednosťou a ctí si hodnoty etiky a integrity akademického písania i pôsobenia ako takého,“ uviedla ŠRVŠ, ktorá aj v minulosti upozorňovala na podvodne získané tituly politických predstaviteľov, čo podľa zástupcov študentstva závažne vplýva na kvalitu a reputáciu slovenského vysokého školstva.

„Novela zákona o vysokých školách umožňuje vrátenie titulu, pričom je na vzdanie sa potrebné úradne overené tlačivo, ktoré je zaslané rektorovi alebo rektorke inštitúcie, kde bol daný titul získaný,“ objasňuje ŠRVŠ.

Viac k témam: dizertačná práca, Plagiátorstvo, Predseda Slovenskej národnej strany (SNS), Titul, Vysoké školy, Vzdelanie
Zdroj: SITA.sk – Študentská rada vysokých škôl opätovne apeluje na predsedu SNS Danka, chcú aby sa vzdal titulu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Auto skončilo vo vodnej nádrži v Suchej nad Parnou, polícia v ňom našla človeka bez známok života

Policajti sa budú okolnosťami tragédie ďalej zaoberať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *