Home / SLOVENSKO / Najkrajšie zvuky Slovenska: Nový projekt Škody láka objavovať a približuje budúcnosť značky

Najkrajšie zvuky Slovenska: Nový projekt Škody láka objavovať a približuje budúcnosť značky

25.8.2023 (SITA.sk) –
Škoda Auto Slovensko predstavuje unikátny projekt, ktorý spája objavovanie našej krajiny s výhodami elektromobilu
Reprezentuje novú filozofiu značky a pohľad na budúcnosť mobility
Odborník na zvuky Jureš Líška, takmer dve desiatky unikátnych lokalít a bezemisná Škoda Enyaq Coupé pozývajú k ohľaduplnému objavovaniu Slovenska

Značka Škoda ako líder elektromobility na Slovensku predstavuje unikátny projekt Najkrajšie zvuky Slovenska. Ten zosobňuje novú esenciu značky, ktorá kladie dôraz na životné prostredie, prepojenie s prírodou a objavovanie nového.

Stelesnenie budúcnosti značky Škoda

Projekt Najkrajšie zvuky Slovenska zachytáva esenciu pôsobivých miest našej krajiny netradičným spôsobom – pomocou zvukových nahrávok. Jeho hlavným protagonistom sa stal muzikant a producent kapely Fallgrap, Jureš Líška, ktorý prebrázdil Slovensko a lovil tie najzaujímavejšie zvuky našej krajiny. Z jeho roadtripu vznikol krátky dokument s jedinečným zvukovým dizajnom, ktorý odhaľuje skryté zvuky rastlín, zvierat, ale aj stavieb či podzemia.

Jureš sa za lovením zvukov Slovenska vybral na sedadle 100 % elektrického SUV Škoda Enyaq Coupé, ktoré okrem bezemisnej jazdy vyniká aj mimoriadne tichou prevádzkou. Sám to povedal: ,,Kto chce počuť svet, musí ostať ticho.“

Originálna marketingová kampaň ukazuje cestu, ktorou sa vydáva Škoda. V centre pozornosti stojí bezemisná budúcnosť a dôraz na zodpovedný prístup.

„Neustále objavovanie je neoddeliteľnou súčasťou života. Našim novým projektom chceme ukázať, že dobrodružstvo môžete zažiť aj bez rušenia okolia hlukom a emisiami. Zároveň v súlade s našou novou brand identitou približujeme značku Škoda modernému, mladému publiku, ktorému záleží na budúcnosti planéty. Najlepším spoločníkom na šetrný presun k miestam, kde objavíte tie najkrajšie zvuky, je náš najnovší elektrický model Enyaq Coupé – jedna z hlavných hviezd projektu,” približuje Roman Rajtár, vedúci marketingu Škoda Auto Slovensko.

Komfortný a tichý presun na cestách

Počas roadtripu navštívil Jureš Líška takmer dve desiatky unikátnych miest po celom Slovensku. Pri hľadaní a nahrávaní najkrajších zvukov Slovenska čelil nástrahám počasia aj divokej prírody.

Elektromobil Škoda Enyaq Coupé, ktorý mu pri preprave asistoval, dokonale spĺňa požiadavky moderných objaviteľov. Je štýlový, komfortný a jeho elektrický motor o sile 299 koní ponúka vždy dostatok výkonu, avšak bez toho, aby rušil okolie hlukom či lokálnymi emisiami.

Okrem tichého a čistého pohonu prináša tiež množstvo technologických noviniek, ktoré sa postarajú o pohodlnú jazdu za každým dobrodružstvom. Jureš sa na svojom roadtripe mohol okrem najmodernejšieho vozidla Enyaq Coupé spoľahnúť aj na oblečenie od rodinnej slovenskej značky Buffet, ktorá na výrobu používa zvyškové materiály z najkvalitnejších látok, aby neprodukovali žiadny odpad a pritom docielili dlhú životnosť.

Najkrajšie zvuky Slovenska na vlastnej koži

Vypočuť si najkrajšie zvuky Slovenska si môžete aj vy, a to na oficiálnej stránke projektu. Ak by ste ich chceli radšej počuť osobne, nájdete tu aj databázu lokalít, kde boli nahrané – od Číčovského mŕtveho ramena, prezývaného aj perla Žitného ostrova, cez majestátnu Čertovu bránu vo Veľkej Fatre až po zatopený lom v zemplínskej dedinke Skrabské. Na stránke si môžete pozrieť aj originálny dokument z tohto neopakovateľného roadtripu z pohľadu Jureša Líšku, ako experta na zvuky.

Na stránke je k dispozícii aj plánovač cesty s mapou nabíjačiek a pri každej lokalite aj mapka, ktorá vás k nej dovedie.

Viac informácií nájdete na https://www.skoda-auto.sk/najkrajsie-zvuky.

Kto je Jureš Líška?

Juraj Líška, známy tiež pod pseudonymom Jureš, je jeho hlavným tvorcom a producentom kapely Fallgrapp, ktorá kombinuje elektronickú hudbu s tradičnými nástrojmi a organickými zvukmi. Produkcia hudby ho absolútne pohltila už v časoch, keď dostal svoj prvý počítač. Juraja odjakživa fascinovalo spojenie klasických nástrojov a elektroniky a je toho názoru, že v hudbe je dovolené všetko. Ako muzikant fascinovaný zvukom sa rozhodol zmapovať najkrajšie zvuky Slovenska a objaviť našu krajinu z prekvapivého uhla.

Informačný servis

Viac k témam: Elektromobilita, Najkrajšie zvuky Slovenska, PR
Zdroj: SITA.sk – Najkrajšie zvuky Slovenska: Nový projekt Škody láka objavovať a približuje budúcnosť značky © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Šimečka: Vláda teraz opravuje to, na čo opozícia v súvislosti s novelou Trestného zákona mesiace upozorňovala (video)

Šimečka uviedol, že sa na mimoriadnej schôdzi v strede leta stretávajú pre babráctvo a amaterizmus vlády Roberta Fica.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *