Home / SVET / V Izraeli sa pri Mŕtvom mori zosunula skalná lavína, na mieste boli zranení vrátane detí (foto)

V Izraeli sa pri Mŕtvom mori zosunula skalná lavína, na mieste boli zranení vrátane detí (foto)

24.8.2023 (SITA.sk) – Skalná lavína, ktorá sa vo štvrtok zosunula v Izraeli neďaleko Mŕtveho mora, zranila najmenej sedem ľudí vrátane detí. Informovali o tom izraelskí zdravotníci. Príčina zosuvu nie je bezprostredne známa.

Zranení sú podľa izraelskej záchrannej služby vo veku štyri až 40 rokov, pričom sú medzi nimi aj päťročný chlapec v kritickom stave a tiež štvorročné dievčatko, ktorého zranenia sú stredne ťažké. Po tom, ako sa na púštny turistický chodník zosunuli vrstvy blata a skál, utrpeli aj ďalší ľudia menej vážne zranenia.

Izraelská dobrovoľná záchranná služba United Hatzalah uviedla, že viacero ľudí je stále uväznených pod popadanými skalami a záchranné tímy sa k nim snažia dostať. Na pomoc s evakuáciou na miesto vyslali vojenské vrtuľníky.

Incident sa stal v prírodnej rezervácii Ejn Gedi na západnom pobreží Mŕtveho mora, ktorá je obľúbenou turistickou lokalitou.

Viac k témam: Izraelská dobrovoľná záchranná služba, skalná lavína, turistická lokalita, Zahraničie, Zosuv kameňov, Zranení
Zdroj: SITA.sk – V Izraeli sa pri Mŕtvom mori zosunula skalná lavína, na mieste boli zranení vrátane detí (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Top foto dňa (17. jún 2024): Pellegrini na samite EÚ, Slovan Bratislava u primátora Valla či pohreb viceprezidenta Malawi

Pondelok očami fotografov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *