Home / SVET / V Izraeli sa pri Mŕtvom mori zosunula skalná lavína, na mieste boli zranení vrátane detí (foto)

V Izraeli sa pri Mŕtvom mori zosunula skalná lavína, na mieste boli zranení vrátane detí (foto)

24.8.2023 (SITA.sk) – Skalná lavína, ktorá sa vo štvrtok zosunula v Izraeli neďaleko Mŕtveho mora, zranila najmenej sedem ľudí vrátane detí. Informovali o tom izraelskí zdravotníci. Príčina zosuvu nie je bezprostredne známa.

Zranení sú podľa izraelskej záchrannej služby vo veku štyri až 40 rokov, pričom sú medzi nimi aj päťročný chlapec v kritickom stave a tiež štvorročné dievčatko, ktorého zranenia sú stredne ťažké. Po tom, ako sa na púštny turistický chodník zosunuli vrstvy blata a skál, utrpeli aj ďalší ľudia menej vážne zranenia.

Izraelská dobrovoľná záchranná služba United Hatzalah uviedla, že viacero ľudí je stále uväznených pod popadanými skalami a záchranné tímy sa k nim snažia dostať. Na pomoc s evakuáciou na miesto vyslali vojenské vrtuľníky.

Incident sa stal v prírodnej rezervácii Ejn Gedi na západnom pobreží Mŕtveho mora, ktorá je obľúbenou turistickou lokalitou.

Viac k témam: Izraelská dobrovoľná záchranná služba, skalná lavína, turistická lokalita, Zahraničie, Zosuv kameňov, Zranení
Zdroj: SITA.sk – V Izraeli sa pri Mŕtvom mori zosunula skalná lavína, na mieste boli zranení vrátane detí (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Riziko rozsiahlej ruskej ofenzívy je menšie, posily nasadzujú po častiach na roztiahnutý front

Rusko začalo zapájať jednotlivé jednotky svojej novovytvorenej 25. kombinovanej armády do boja na Ukrajine ako posily, čo redukuje pravdepodobnosť novej rozsiahlej ruskej ofenzívy v blízkej budúcnosti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *