Home / SVET / Zelenskyj sa stretol so srbským prezidentom Vučićom, diskutovali o Charte OSN aj nedotknuteľnosti hraníc

Zelenskyj sa stretol so srbským prezidentom Vučićom, diskutovali o Charte OSN aj nedotknuteľnosti hraníc

22.8.2023 (SITA.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sa v utorok stretol so srbským náprotivkom Aleksandarom Vučićom. Ako referuje web Ukrajinská pravda, obe hlavy štátu sa stretli v gréckych Aténach, kde sa koná neformálny samit krajín západného Balkánu.

„Otvorené, čestné a plodné stretnutie s prezidentom Srbska. (Mali sme) dobrý rozhovor o rešpektovaní Charty OSN a nedotknuteľnosti hraníc,“ poznamenal Zelenskyj prostredníctvom Telegramu.

Obaja prezidenti hovorili aj o spoločnej budúcnosti oboch národov „v spoločnom európskom domove“ a o rozvoji vzťahov, ktoré sú pre krajiny „vzájomným záujmom“.

Srbsko dlhodobo udržiava úzke vzťahy s Ruskom napriek vojne na Ukrajine a odmietlo sa pripojiť k západným sankciám, hoci sa formálne snaží vstúpiť do Európskej únie.

Viac k témam: Charta OSN, Členské štáty, Medzinárodná spolupráca, Medzinárodné vzťahy, Srbský prezident, Ukrajinský prezident
Zdroj: SITA.sk – Zelenskyj sa stretol so srbským prezidentom Vučićom, diskutovali o Charte OSN aj nedotknuteľnosti hraníc © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ruské útoky zranili najmenej päť ukrajinských civilistov

Informovali o tom miestni predstavitelia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *