Home / SVET / Útok na leteckú základňu pri Petrohrade, ktorý zničil bombardér Tu-22M3, pravdepodobne neprišiel spoza hraníc Ruska (video)

Útok na leteckú základňu pri Petrohrade, ktorý zničil bombardér Tu-22M3, pravdepodobne neprišiel spoza hraníc Ruska (video)

22.8.2023 (SITA.sk) – Útok bezpilotného lietadla, ktorý zničil bombardér Tu-22M3 na letisku Solcy v ruskej Novgorodskej oblasti neďaleko Petrohradu, mohli vykonať z ruského územia. V najnovšej aktualizácii to tvrdí britské obranné spravodajstvo.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Podľa Britov bezpilotné lietadlá pravdepodobne nemajú dosah doletieť do zariadenia Solcy spoza hraníc Ruska. „Toto je prinajmenšom tretí úspešný útok na letiská ruskej armády, čo opäť vyvoláva otázky o schopnosti Ruska chrániť strategické miesta hlboko vo vnútri krajiny,“ poznamenávajú Briti.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – august 2023 (fotografie)

Britské obranné spravodajstvo tiež poukázalo na to, že Rusko často používalo bombardéry Tu-22M3 na odpálenie nepresných ťažkých protilodných rakiet Ch-22 na Ukrajinu a tiež pri intenzívnom bombardovaní Mariupoľa. Ruské ministerstvo obrany po útoku informovalo o poškodení lietadla, no zábery na Telegrame jasne ukázali, že stroj zachvátili obrovské plamene. Podľa BBC Verify sú zábery dôveryhodné.

??? Tu-22M3 at the Soltsy airfield pic.twitter.com/gGmkxyNUSu— MAKS 23 ??? (@Maks_NAFO_FELLA) August 22, 2023

Viac k témam: Bombardér Tu-22M3, Drony, Mariupoľ, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Útok na leteckú základňu pri Petrohrade, ktorý zničil bombardér Tu-22M3, pravdepodobne neprišiel spoza hraníc Ruska (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Mladí Ukrajinci sú presvedčení o víťazstve vo vojne, cez 80 percent sa chce podieľať na obnove krajiny

V prieskume sa pýtali mladých Ukrajincov žijúcich doma aj vo vedľajšom Poľsku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *