Home / KULTÚRA / Podľahli Lukáš Adamec a Lolokar Barbie trendu? Ikonická bábika si strihla hlavnú postavu v ich videoklipe

Podľahli Lukáš Adamec a Lolokar Barbie trendu? Ikonická bábika si strihla hlavnú postavu v ich videoklipe

21.8.2023 (SITA.sk) – Populárny spevák Lukáš Adamec zverejnil videoklip k piesni Disco (s)hit, ktorý vytvoril producent Peter Šafránek a.k.a. Lolokar. Bizarný vzťahový príbeh zobrazil Košičan pomocou bábik Barbie a Kena, ktoré si požičal od svojich dcér. O tom, že čerstvo zverejnené video nemá s aktuálnym Barbie trendom (okrem načasovania) nič spoločné, svedčí dejová linka, ktorá by sa ikonickej bábike nesnívala ani v tých najdivokejších snoch.

Silný basový groove a chytľavý refrén

Pesnička Disco (s)hit vznikla už pred nejakým časom a to začiatkom prvého lockdownu, v marci 2020. „V atmosfére všeobecného strachu a neistoty som zrazu dostal chuť napísať veselú disco-popovú pesničku. Silný basový groove, chytľavý refrén, text pracujúci s klasickým popovým klišé rozchodu milencov,“ spomína producent Peter Šafránek na zrod piesne.

https://www.youtube.com/watch?v=V9LusqaR0Wo

„Demonahrávku som vtedy poslal spoluhráčovi zo skupiny Cha Bud! Matejovi Lazárovi, ktorý ju následne posunul Lukášovi, keďže je zároveň členom jeho kapely. Ten zareagoval nadšene a nahral prvú verziu spevu. Disco (s)hit sme chvíľu s Matejom a.k.a. Darebákom produkovali, ale potom išla na dlhší čas k ľadu. Dokončil som ju s podporou Fondu na podporu umenia až teraz, ako autorský výstup, v ktorom prezentujem svoju hudbu, text, hudobnú a video produkciu,“ vysvetľuje hudobník. Mix a mastering nahrávky prebiehal v štúdiu Musicology v réžii Pavla Jeňa.

Nadväznosť na barbie estetiku staršieho singla

„Peťo a ja máme dlhoročných spoločných známych, kamarátov aj kolegov. Ja rešpektujem jeho hudobnú produkciu a stále som rád, ak s niekým, koho dlhšie poznám a je v ‚brandži‘,  môžem spolupracovať na hudobnom prieniku oboch strán. A táto vec sa mi páči. Núti ma hýbať sa a nejde z hlavy“ teší sa spolupráci Lukáš Adamec, ktorý pesničku naspieval.

Pieseň sa dočkala i vizuálnej podoby a to prostredníctvom autorského videoklipu, ktorý by na prvý pohľad mohol ukazovať, že naskakuje na celosvetový boom spôsobený aktuálnym filmovým hitom.

„V skutočnosti však nadväzuje na barbie estetiku môjho staršieho singla ‚Radek’saffair‘ z roku 2020. Produkcia v tradičnom DIY duchu projektu Lolokar prebiehala doma v byte na Tomášikovej ulici v Košiciach. Bohatým castingom, spoločne s kostýmovou a technickou zložkou, prispeli moje dve malé dcéry,“ predstavuje Lolokar svoj skvelý produkčný tím.

Celá Barbie mánia je haluz

Klip vizualizuje pesničku v sérii dynamických strihov do absurdného príbehu, ktorý predstavuje množstvo precízne komponovaných záberov. „Možnosti výpravy, produkcie a celkovo bezproblémová práca s barbie hercami priniesli množstvo produktívnych natáčacích dní strávených s deťmi pri ich obľúbenej činnosti. Lukáš si v klipe strihol cameo obľúbeného speváka hlavnej postavy,“ približuje Šafránek, ako sa mu podarilo do nehraného videa zakomponovať i samotného Lukáša

A čo na nevšedný videoklip hovorí samotný spevák? „Budem úprimný. Nečakal som klip s barbie-nami :), respektíve, potreboval som dozrieť k presvedčeniu, že ten klip je k tomu songu vlastne super,“ priznáva Lukáš Adamec. Video prvýkrát vzhliadol už pred rokom. 

„Toho času som ho pozastavil, lebo som mal na pláne iné aktivity, vydával iné piesne a nechcel som, aby sme urobili niečo len tak narýchlo, keďže som tomu nevedel venovať plnú pozornosť. Plus je haluz celá Barbie mánia, do ktorej Peťov klip nejak prirodzene zapadá :), môžeme to nazvať aj znamením. Z mojej strany to znamením isto bolo,“ vysvetľuje načasovanie zverejnenia piesne.

Klip k singlu Vrav si čo chceš

Zrod skladby Disco (s)hit stál na začiatku obnovenia sólového projektu Petra Šafránka- Lolokar. Nasledujúce tri roky umelcovi priniesli spoluprácu s Džumelcom, tanečné remixy Deža Ursínyho, Petra Lipu či vlastné autorské skladby, ktoré sa udomácnili vo vysielaní Rádia FM.

„Spolupráca s Lukášom Adamcom predstavuje ďalší odtieň žánrovej variability mojej hudby. Aktuálne však spoločne s Matejom Lazárom finišujeme s nahrávaním druhej štúdiovej nahrávky košickej fusion-jazzovej kapely Cha Bud! Zároveň sa venujem príprave debutového albumu projektu Lolokar, ktorý prinesie nové autorské skladby a určite aj ďalšie nečakané spolupráce s rôznymi interpretmi,“ predstavuje šikovný producent svoje najbližšie plány.

A čo čaká Lukáša Adamca, ktorý Disco (s)hit-u prepožičal svoj hlas? Chystám klip k singlu Vrav si čo chceš, ktorý svetlo sveta uzrie už čoskoro. Samozrejme, koncertujem a ďalej nahrávam nové skladby, ktoré budú na novom albume a na ktorých finálnu podobu sa nesmierne teším,“ vyznáva sa spevák na záver.

Viac k témam: Videoklip
Zdroj: SITA.sk – Podľahli Lukáš Adamec a Lolokar Barbie trendu? Ikonická bábika si strihla hlavnú postavu v ich videoklipe © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Slovenka Petra Siváková sa stala víťazkou súťaže Supra Model of the Year, postúpila medzi top 25 najkrajších miss (foto)

24-ročná Petra Siváková je I. Vicemiss Slovensko 2023 a súčasne získala aj titul Eva Miss Sympatia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *